02.05.2008

ORLEN Team awansuje w Rajdzie Tunezji


Konsekwentna i szybka jazda na dzisiejszym etapie Rajdu Tunezji przybliżyła załogę ORLEN Team do podium. Dzisiejszy odcinek Krzysztof Hołowczyc i Jean Marc Fortin zakończyli na 5. miejscu, ale w generalce awansowali na 4. pozycję.

Dzisiejszy 330 km odcinek z El Borma do Ksar Ghilane z 282 km OS’em przysporzył nie lada kłopotów startującym w rajdzie zawodnikom. Pierwsza off-road’owa część etapu przebiegała wzdłuż ropociągu, następnie rywalizacja przeniosła się na tereny, które nigdy nie były świadkiem rywalizacji rajdowej. Później zawodnicy wjechali na górzystą część dzisiejszego etapu, by w rezultacie przejechać przez kolejny odcinek z ciężkimi wydmami.

"Cieszę się, bo samochód przestał się przegrzewać i nareszcie było dobrze na wydmach. Jechaliśmy swoim tempem. OS był bardzo trudny, przyjechaliśmy na metę zmęczeni. Mimo, że wcale nie był długi, naprawdę dał nam się we znaki.” – powiedział na mecie etapu Krzysztof Hołowczyc.

Co niewątpliwie cieszy, na trasie Rajdu Tunezji załoga ORLEN Team radzi sobie o wiele lepiej niż na przykład zwycięzca Rajdu Darkar Kenjiro Shinozuka. Pustynny klasyk dobiega już końca, jeszcze tylko jeden etap dzieli zawodników od mety rajdu. Mamy nadzieję, że ostatni odcinek odbędzie się bez żadnych przygód, a nasi zawodnicy zdobędą cenne punkty w Pucharze Świata FIA.

„Mamy jeszcze sporo do zrobienia, ale nie ukrywam, że szanse by awansować są nieduże. Raczej bronimy się przed Monterde, który jedzie bardzo szybko swoim Buggy. Modlimy się, by jutro było więcej zakrętów, trasa bardziej techniczna, a nie te długie proste, które nas zabijają. Nasza samochód na prostych jedzie 160 - maksymalnie 170 km/h, Buggy osiągają powyżej 200 km/h. Jeżeli taka prosta ma 20 - 30 km to niestety sporo tracimy. Ale jesteśmy dobrej myśli." – podsumował Hołek.

Wyniki:

El Borma – Ksar Ghilane 330 km – OS 282 km


1.  Jose Luis Monterde/ Jean Marie Larquin Schlessser  3:20:12
2.  Dominic Housieaux/Jean Michel Polato  Schlesser  +1’34
3. Christian Lavieille/Francois Borsotto  Proto Dessoude N05  +3’31
4. Eric Vigouroux/Alexandre Vinocq  Chevrolet  +8’52
5. Krzysztof Hołowczyc/Jean Marc Fortin  Nissan Navara  +12’14


Klasyfikacja generalna:
 

1.  Dominic Housieaux/Jean Michel Polato  Schlesser  22:33:00
2.  Eric Vigouroux/Alexandre Vinocq  Chevrolet  +0’12
3. Christian Lavieille/Francois Borsotto  Proto Dessoude N05  +16’24
4. Krzysztof Hołowczyc/Jean Marc Fortin  Nissan Navara  +29’06
5. Luis Monterde/Jean Marie Larquin  Schlessser  +35’55