23.10.2008

PKN ORLEN na " Top 250 Global Energy Company "

PKN ORLEN znalazł się w pierwszej setce rankingu Plattsa „Top 250 Global Energy Company”. Lista obejmuje 250 największych firm branży energetycznej z całego świata.

Ranking „TOP 250” został opracowany na podstawie dogłębnej oceny wyników finansowych za 2007 rok, w szczególności uwzględniający takie dane jak: wartość aktywów, przychód, zysk i zwrot z zainwestowanego kapitału. W globalnym rankingu PKN ORLEN zajął 76. pozycję i jako jedyna z polskich firm znalazł się w pierwszej setce zestawienia.

Twórcy „TOP 250” wyróżnili dodatkowo podrankingi obejmujące najlepsze osiągnięcia w podziale na poszczególne branże oraz w ujęciu regionalnym. PKN ORLEN zajął 9.miejsce w kategorii “Refining&Marketing" , 35. miejsce na liście 50 Fastest Growing Companies from the 2008 Top 250 List oraz 40 miejsce w kategorii regionalnej Top European, Middle Eastern and African Companies 2008.

Platts należy do grupy The McGraw-Hill – światowego lidera w na rynku informacyjnym. Platts specjalizuje się w przetwarzaniu danych o rynku energetycznym i przemysłowym. Dostarcza bieżące informacje, analizy o branży rafineryjnej, energetycznej (gaz, prąd, elektrownie nuklearne, alternatywne zasoby energii, metale) do ponad 150 krajów na całym świecie.