19.08.2008

Rajd ORLEN 2008 ponownie na szutrach w okolicach Płocka

W najbliższy weekend (20-21 września) oczy rajdowego świata będą zwrócone na Płock i jego okolice! Rusza Rajd ORLEN. Atmosfera będzie odczuwalna nie tylko na trasach OS-ów, ale również na Starym Mieście w Płocku, gdzie odbędzie się część atrakcji związanych z Rajdem.

W tym roku płocka runda eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski potrwa dwa, a nie jak przed rokiem, trzy dni. Ma to związek z przepisami regulującymi organizację Rajdowego Pucharu Europy FIA Strefy Centralnej. Rajd wystartuje w sobotę o godzinie 16.00 z rynku Starego Miasta. Kibice z pewnością najbardziej czekają jednak na superoes "Mostowa", rozgrywany w samym sercu Płocka - między Starym Miastem, a Wisłą. Start pierwszej załogi na tym odcinku przewidziany jest na godzinę 18.30. Ostatni sobotni OS rozpocznie się o godzinie 20.15. Oznacza to, że kierowcy będą rywalizowali także po zmroku, co niewątpliwie dodatkowo wzmocni rajdowe doznania.

W tym roku trasa Rajdu ORLEN została rozszerzona, zmodyfikowana i zlokalizowana po obu stronach Wisły. Dzięki temu większa liczba kibiców będzie miała możliwość podziwiania zmagań kierowców. Tylko trzy spośród zeszłorocznych odcinków specjalnych pozostaną trasami rajdu - jednak będą one miały zmieniony kierunek. Resztę zaprojektowano zupełnie od początku. Szybkie, wybijające szutrowe partie ze sporą liczbą zakrętów, przez które zawodnicy przejeżdżają efektownymi slajdami, to specyfika OS-ów Rajdu ORLEN. Nowością wprowadzoną w tym roku będzie przeprawa przez tamę pokrytą wodą. To bardzo widowiskowa część trasy na OS-ie "Przez Bród". Zostanie on rozegrany dwukrotnie w niedzielę 21 września o godzinie 9.03, a następnie o 13.02.

Organizacyjnie rajd będzie bez wątpienia stał na bardzo wysokim poziomie. Postaraliśmy się o stworzenie doskonałej infrastruktury zarówno dla uczestników, jak i kibiców, którzy przyjadą do Płocka. Nowa baza rajdu będzie znajdowała się w budynkach PKN ORLEN, a więc będziemy mogli korzystać z wielu gotowych rozwiązań i udogodnień. Prawdę mówiąc, teraz nie wyobrażam sobie już innej możliwej lokalizacji - powiedział Grzegorz Gac, dyrektor Rajdu ORLEN.

Wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się na rynku Starego Miasta w niedzielę o godzinie 16.38.

Na liście startowej rajdu widnieją nazwiska czołówki polskich i europejskich załóg, z których każda zapowiada zaciekłą walkę o zwycięstwo. Faworytami rywalizacji są ekipy startujące w mocnych Peugeotach S2000. Wśród nich jest załoga ORLEN Team Krzysztof Hołowczyc / Łukasz Kurzeja.

Jak zawsze do rajdu przystępuję z bojowym nastawieniem. Startuję po to żeby wygrywać i za każdym razem stawiam sobie takie wyzwanie - mówi Krzysztof Hołowczyc.

Obok załogi ORLEN Team groźny będzie również Bryan Bouffier, zeszłoroczny zwycięzca Rajdu ORLEN. Również w tym roku francuski kierowca zapowiada, że jedzie po zwycięstwo nie tylko w Rajdzie ORLEN, ale również w całym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Będzie to możliwe, jeśli Bouffier zdobędzie w Płocku komplet punktów. Ponadto na trasie Rajdu ORLEN kibice zobaczą jeszcze trzy załogi startujące samochodami klasy S2000. To Leszek Kuzaj / Craig Parry, Tomasz Kuchar / Daniel Dymarski oraz Michał Sołowow / Maciej Baran. O zwycięstwo w rajdzie zapewne walczyć będą również Kajetan Kajetanowicz oraz Michał Bębenek, rywalizujący w tym sezonie o mistrzowską koronę. Kibice mogą więc liczyć na sporą dawkę emocji.

PKN ORLEN przygotował specjalne atrakcje dla publiczności. Wszyscy kibice mogą wziąć udział w konkursie "Uchwyć emocje z VERVĄ". Wystarczy przesłać film, bądź zdjęcie z II edycji Rajdu ORLEN na adres konkursrajdowy@rajdorlen.pl by wygrać oryginalne stroje ORLEN Team. Dodatkowo przed startem i metą rajdu będzie prowadzony konkurs, w którym zostanie wykorzystana specjalnie przygotowana na tę okoliczność cysterna w barwach ORLEN Team'u. Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne gadżety rajdowe.

Wszystkich pasjonatów rajdów zapraszamy również do strefy serwisowej, zlokalizowanej przed budynkiem Zarządu PKN ORLEN na ul. Chemików 7. Będzie tam można poczuć rajdową atmosferę od kuchni oraz zapoznać się ze specyfiką pracy ekip mechaników, przygotowujących rajdówki do rywalizacji na technicznych i bardzo wymagających odcinkach.

Rajd ORLEN powstał z inicjatywy PKN ORLEN. W tym roku odbędzie się jego druga edycja. Widowiskowość oraz znakomita organizacja sprawiły, że rajd wpisał się na stałe do kalendarza imprez rozgrywanych w Polsce. Tegoroczny Rajd ORLEN jest częścią eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także po raz pierwszy został zatwierdzony jako runda Pucharu Europy Centralnej. Sponsorem Tytularnym Rajdu jest PKN ORLEN, a Sponsorem Generalnym Urząd Miasta Płocka.

Więcej informacji na www.rajdorlen.pl