25.06.2009

"Best investor relations in Poland 2009" dla PKN ORLEN

Po raz kolejny przedstawiciele rynku kapitałowego nagrodzili PKN ORLEN tytułem najlepszych relacji inwestorskich w Polsce. Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji konkursu i wręczenie nagród odbyło się na uroczystej gali w Londynie.

PKN ORLEN po raz drugi zwyciężył w kategorii najlepszych relacji inwestorskich w Polsce w konkursie organizowanym przez miesięcznik IR Magazine. Spółka wygrała w tej kategorii także dwa lata temu, a w 2004 roku została wyróżniona tytułem "Most progress in investor relations". W tegorocznej edycji zmagań do nagrody "Best investor relations in Czech 2009", pierwszy raz w historii konkursu, nominowany był Unipetrol, należący do Grupy Kapitałowej ORLENU.

Nagrodę "Best investor relations in Poland" przyznaje corocznie międzynarodowe czasopismo specjalistyczne IR Magazine w wyniku niezależnego badania przeprowadzonego wśród ponad 700 przedstawicieli międzynarodowego rynku kapitałowego. IR Magazine jest globalnym, prestiżowym miesięcznikiem poruszającym zagadnienia relacji inwestorskich.

Po raz kolejny opinie badanych wykazały, że PKN ORLEN cieszy się uznaniem inwestorów i analityków giełdowych za swoje działania w komunikacji z rynkiem kapitałowym. W kwietniu bieżącego roku strona internetowa Koncernu otrzymała najwyższe noty niezależnych analityków i maklerów giełdowych w rankingu WarsawScan 2009. Natomiast w kategorii dobrej komunikacji z inwestorami Koncern zajął drugie miejsce w klasyfikacji w tym badaniu.

Biuro Prasowe
PKN ORLEN