15.06.2009

Młodzi lekkoatleci pod skrzydłami PKN ORLEN

PKN ORLEN był sponsorem XV Edycji Ogólnopolskiego Finału "Czwartków Lekkoatletycznych", które odbyły się w dniach 13-14 czerwca. Koncern przyjął również tytuł sponsora Międzynarodowego Wielomeczu Państw Grupy Wyszehradzkiej i Krajów Nadbałtyckich, który odbędzie się 18 czerwca 2009 roku na Stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

"Czwartki Lekkoatletyczne" to największa impreza masowa dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych promująca lekkoatletykę w szczególności wśród uczniów z Polski południowej i wschodniej. Eliminacje w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych organizowane są w 69 miastach Polski. W Ogólnopolskim Finale XV Edycji Czwartków Lekkoatletycznych uczestniczą zwycięzcy eliminacji lokalnych. W tym roku w zawodach wzięło udział 3 000 młodych sportowców z całej Polski. Towarzyszyli im wychowawcy oraz wielu wybitnych lekkoatletów, medalistów Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata.

Z kolei 18 czerwca odbędzie się "Międzynarodowy Wielomecz Grupy Wyszehradzkiej i Krajów Nadbałtyckich". W zawodach wezmą udział młodzi reprezentanci z ośmiu państw Europy: Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Polski. Impreza zostanie rozegrana w 4 dyscyplinach biegowych: na 60, 300, 600 i 1000m, z podziałem na konkurencje dziewcząt i chłopców, w 3 kategoriach wiekowych. Reprezentacja Polski trzykrotnie wygrała te zawody w latach 2006-2008.

PKN ORLEN należy do czołówki firm wspierających przedsięwzięcia sportowe rangi międzynarodowej. Zależy nam na budowaniu przyszłości polskiego sportu wyczynowego. Cieszymy się, że możemy mieć swój wkład w rozwój sportowy dzieci i młodzieży, które w przyszłości znajdą się w kadrze lekkoatletycznej Polski. Chcemy być obecni tam, gdzie rodzą się emocje porywające pasjonatów sportu z całego świata - powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

Czwartki Lekkoatletyczne organizowane są od 15 lat przez Stowarzyszenie "Sport Dzieci i Młodzieży". Najlepsi uczestnicy "Czwartków Lekkoatletycznych" reprezentują Polskę na międzynarodowych imprezach. W ubiegłym roku reprezentacja młodzieży wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie oraz zdobywała trofea na Mistrzostwach Świata Juniorów.

Biuro Prasowe