18.06.2009

ORLEN Platinum 66. Rajd Polski na żywo

ORLEN Platinum 66. Rajd Polski w roku 2009 stanowi rundę Mistrzostw Świata WRC. Wszyscy kibice rajdowi będą mogli przeżywać emocje związane z rywalizacją kierowców oglądając relację z Superoesu, na żywo w telewizji Polsat, 28 czerwca o godz. 14:30. Dodatkowo 26 i 27 czerwca o godzinie. 16.10 na antenie Polsatu pojawią się reportaże z rajdu.

ORLEN Platinum 66. Rajd Polski jest największą i najbardziej prestiżową imprezą motoryzacyjną odbywająca się na terenie kraju. Rajd jest rozgrywany od 1921 roku, co czyni go drugą po Rajdzie Monte Carlo najstarszą imprezą rajdową Europy.

Na liście zgłoszeniowej rajdu widnieje czołówka światowych załóg rajdowych znanych z serialu WRC. Wśród nich na szutrowych trasach pojawią się sławy takiego formatu jak: Sebastian Leob, Dani Sordo z fabrycznego zespołu Citroena, Mikko Hirvonen, Jari-Matti Latvala (Ford), Matthew Wilson, Henning Solberg, czy były mistrz świata (2003) Petter Solberg. W stawce nie zabraknie lidera klasyfikacji JWRC - Michała Kościuszko. Listę sław uzupełnia trzykrotny triumfator Rajdu Polski (1996, 1998, 2005), zawodnik ORLEN Team, Krzysztof Hołowczyc, który wystartuje Fordem Focusem WRC.

Już nie mogę się doczekać, kiedy stanę na starcie ORLEN Platinum 66. Rajdu Polski. Bardzo chciałbym znaleźć się na podium tej wielkiej imprezy. W Mikołajkach zawsze jest niesamowita atmosfera, którą tworzą w głównej mierze wspierający nas kibice. Bardzo liczymy na ich gorący doping - powiedział Krzysztof Hołowczyc, zawodnik ORLEN Team.