19.06.2009

PKN ORLEN sponsorem generalnym załogi Kościuszko / Szczepaniak w ORLEN Platinum 66. Rajdzie Polski

PKN ORLEN został sponsorem generalnym załogi Kościuszko / Szczepaniak, liderów klasyfikacji generalnej tegorocznych eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata Juniorów JWRC. Załoga wystartuje w barwach zespołu Suzuki ORLEN Team podczas tegorocznej edycji ORLEN Platinum 66. Rajdu Polski, rozgrywanego na szutrowych nawierzchniach w okolicach Mikołajek w dniach 25-28 czerwca 2009 r.

PKN ORLEN nawiązał współpracę z zespołem rajdowym Michała Kościuszko, lidera Klasyfikacji JWRC w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Kościuszko jest pierwszym i jedynym polskim kierowcą rajdowym, który odniósł zwycięstwo w zawodach tej rangi: tryumfował w klasyfikacji JWRC podczas Rajdu Sardynii 2008, a w 2009 roku dwa razy stanął na najwyższym stopniu podium - w Rajdach Portugalii i Argentyny oraz dwukrotnie był na miejscu drugim - w Rajdzie Cypru i Rajdzie Sardynii. Startując samochodem Suzuki wywalczył też dwukrotnie tytuł mistrza Polski w klasie A6 i F2. Od 2007 roku reprezentuje Polskę w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Sezon 2009 to jego drugi rok współpracy z fabrycznym zespołem Suzuki Sport Europe, gdzie startuje samochodem Suzuki SWIFT Super 1600.

Pilotem Michała Kościuszko jest Maciek Szczepaniak, trzykrotny zdobywca tytułu Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej RSMP - w 2004, 2005 i 2006 roku. W Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata zadebiutował w 1999 roku w San Remo. Ma na swoim koncie ponad 40 startów i jest najbardziej doświadczonym polskim pilotem na trasach Mistrzostw Świata. Od 2007 roku współpracuje z Michałem Kościuszko, a od 2008 roku wspólnie startują w barwach Suzuki Sport Europe.

Podczas ORLEN Platinum 66. Rajd Polski załoga Suzuki ORLEN Team zapowiada walkę o kolejne punkty do Mistrzostw Świata.

Rajd Polski to dla nas piąty start na trasach Mistrzostw Świata i najważniejszy w tym sezonie, ponieważ będziemy jechać przed własną publicznością. Cieszy nas bardzo fakt, że wystartujemy w nowych barwach z udziałem sponsora, jakim jest PKN ORLEN, od lat związany ze sportem motorowym i czujący ducha sportowej rywalizacji. W barwach Suzuki i VERVY będziemy walczyli o zwycięstwo w klasyfikacji JWRC. W tej chwili przewodzimy w stawce, ale żeby myśleć o tytule niezbędne jest umocnienie naszej pozycji po starcie w Mikołajkach. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna i długofalowa - powiedział Michał Kościuszko.

PKN ORLEN patronuje najbardziej prestiżowym imprezom motoryzacyjnym międzynarodowej rangi. Jesteśmy bardzo dumni, że w tegorocznej edycji Mistrzostw Świata w barwach Suzuki ORLEN Team wystąpi tak utalentowany zespół, jak Kościuszko / Szczepaniak. Mam nadzieję, że załoga przystąpi do walki z VERVĄ i z Mikołajek wróci z kolejnymi punktami umacniającymi jej pozycję jako lidera klasyfikacji generalnej JWRC - powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

PKN ORLEN od wielu lat wspiera sporty motorowe. W 2001 roku firma rozpoczęła ścisłą współpracę z organizatorami eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, wspierając wiele odbywających się w kraju imprez rajdowych. Najbardziej znanym przedsięwzięciem Koncernu jest stworzenie zespołu rajdowego ORLEN Team, który już od dziesięciu lat reprezentuje Polskę w Mistrzostwach Świata cross country, a od 2000 r. nieprzerwanie podejmuje rywalizację na trasie legendarnego Rajdu Dakar.