28.06.2009

Rally Dos Sertoes: ORLEN Team w ścisłej czołówce

Najdłuższy etap tegorocznego rajdu w Brazylii okazał się bardzo pomyślny dla załogi ORLEN Team. Jakub Przygoński dojechał do mety drugi, a Jacek Czachor był szósty. Obaj motocykliści awansowali w klasyfikacji generalnej rajdu.

Zawodnicy ORLEN Team pokonali najdłuższy, czwarty etap Rally Dos Sertoes. Trudna trasa, wiele pułapek terenowych i dające o sobie znać zmęczenie nie przeszkodziły im w zajęciu wysokich pozycji. Jacek Czachor awansował w klasyfikacji generalnej na miejsce szóste, a Jakub Przygoński na dziewiętnaste.

Dzisiaj na trasie było dużo prostych i dlatego mogłem pojechać o wiele szybciej. Zostawiłem rywali daleko za sobą. Trasa nie była łatwa, mniej było dzisiaj mostków, ale za to były aż trzy przejazdy przez dużą, rwącą rzekę. W jednym miejscu głębokość dochodziła do 80 centymetrów i sporo tam było dużych kamieni, na które musiałem uważać. Na szczęście przejechałem bez większych przeszkód. Ostatnia partia charakteryzowała się częstymi hamowaniami i przyspieszeniami, a na drodze było dużo poprzecznych, niebezpiecznych rowów. Ten odcinek wymagał sporej koncentracji - relacjonował Jacek Czachor.

Czwarty etap był również bardzo udany dla drugiego motocyklisty ORLEN Team - Jakuba Przygońskiego. Wczoraj Kuba dojechał do mety jako trzeci, dzisiaj ustąpił tylko Jose Helio Rodrigues'owi.

Jestem bardzo zadowolony z tego odcinka, nie miałem żadnych kłopotów technicznych, co pozwoliło mi skupić się na jeździe. Jedyna przygoda spotkała mnie dzisiaj podczas przejazdu przez rzekę. Było tam mnóstwo kamieni i dlatego musiałem zatrzymać motocykl, który nieoczekiwanie zgasł. Wszedłem po pas do wody, żeby go ponownie odpalić, a dalej już wszystko poszło gładko. Dzisiaj na trasie było praktycznie wszystko, od odcinków trialowych po górach i kamieniach, po przejazdy przez rzeki i mostki. Zdarzały się partie wolne, ale też takie, po których jechałem ponad 150 kilometrów na godzinę. Powoli wpadam szybki rytm, w którym bardzo dobrze mi się jedzie. Będę się bardzo starał, żeby wygrać jeszcze jakiś odcinek - komentował Przygoński.

Piąty etap rajdu pomiędzy miastami Palmas i Luis Eduardo Magalhaes wynosi 539 kilometrów. Na zawodników ORLEN Team czekać będzie 301 kilometrów odcinków specjalnych.

Wyniki klasyfikacji generalnej po IV etapie

1. José Hélio G. Rodrigues Filho - 17:30:14.3
2. Denisio Do Nascimento +00:40:36.4
3. Joaquim Gouveia Rodrigues +00:54:05.6
.
6. Jacek Czachor +01:49:34.9
.
19. Jakub Przygoński +05:47:35.0