03.12.2009

PKN ORLEN zaprasza do Muzeum Narodowego w Warszawie na mikołajkowe atrakcje

W ramach współpracy z warszawskim Muzeum Narodowym, Mecenas polskiej kultury - PKN ORLEN, współuczestniczy w organizacji mikołajkowych atrakcji. Najmłodszych miłośników sztuki zapraszamy serdecznie wraz z rodzicami i opiekunami w niedzielę 6 grudnia do gmachu głównego Muzeum w godzinach 12-18. Żeby skorzystać z atrakcji wystarczy bilet wstępu do Muzeum Narodowego.

Na odwiedzających w tym dniu Muzeum, czekać będą prezenty i upominki przygotowane przez organizatorów i sponsorów, ale to oczywiście nie jedyne atrakcje dnia. Program obejmuje między innymi:

  • Warsztaty Świętego Mikołaja dla najmłodszych, w czasie, których dzieci, pod opieką Świętego Mikołaja, tworzyć będą niepowtarzalne ozdoby choinkowe. Warsztaty odbywać się będą między godziną 12.00, a 15.00
  • Prawdziwą Historię Świętego Mikołaja - zajęcia, w czasie, których dzieci dowiedzą się gdzie i jak żył najpopularniejszy ze Świętych., W salach muzealnych, zapoznają się natomiast z tym, jak w różnych epokach twórcy przedstawiali wydarzenia związane z Bożym Narodzeniem. Zajęcia odbędą się w trzech turach - o godzinie 12.30 dla dzieci w wieku 5-7 lat, o 13.30 dla dzieci starszych w wieku 8-11 lat, a o 14.30 dla dzieci i młodzieży w wieku 12-15 lat
    W mikołajkowy dzień, będzie także możliwość porozmawiania o godzinie 12.30 z Panią Elżbietą Charazińską - komisarz wystawy "Moje Życie Dzieła Jacka Malczewskiego", która będzie opowiadała o z tajnikach warsztatu artysty oraz znaczeniu, stosowanej przez malarza, symboliki.

Mecenat nad wystawą Moje Życie, która będzie dostępna dla zwiedzających do dnia 7 lutego 2010, objął PKN ORLEN.

Dorosłych zapraszamy o godzinie 15.00 na otwarty wykład "Bożonarodzeniowa ikonografia Świętego Józefa", który wygłosi Doktor Kamil Kopania z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.

Serdecznie zapraszamy.