23.04.2009

Fleet Awards 2009 dla kart flotowych PKN ORLEN

Karty flotowe PKN ORLEN już po raz czwarty zdobyły Tytuł Produktu Flotowego Roku w ogólnopolskim plebiscycie Fleet Awards 2009 organizowanym przez Magazyn Flota oraz Fleet Management Institut Central-Eastern Europe.

Pierwszy raz karty paliwowe PKN ORLEN otrzymały tę prestiżową nagrodę w 2006 roku. Wyboru laureatów dokonali internauci oraz czytelnicy magazynu FLOTA. Nad właściwym przebiegiem wszystkich etapów plebiscytu czuwała firma audytorska Ernst&Young.

Karty flotowe Koncernu pojawiły się na rynku już w 2000 roku. Pozwalają na dokonywanie bezgotówkowych zakupów paliw, towarów i usług na stacjach paliw należących do Koncernu. Przeznaczone są dla klientów instytucjonalnych, którzy chcą mieć prosty w obsłudze, przyjazny i przynoszący korzyści ekonomiczne system tankowania paliw i podstawowej obsługi drogowej pojazdów. Obecnie karty flotowe honoruje prawie 1700 stacji paliw sieci ORLEN i BLISKA.

W 2008 roku PKN ORLEN wprowadził szereg udogodnień dla swoich klientów korzystających z kart flotowych. W marcu ubiegłego roku Spółka uruchomiła udoskonalony interaktywny portal dla uczestników programu FLOTA, który umożliwia administrowanie flotą przez internet - bez wychodzenia z biura i zbędnych dokumentów. Również w ubiegłym roku PKN ORLEN podpisał umowę z D.A.S. Towarzystwem Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A., dzięki której posiadacze kart paliwowych Koncernu mogą korzystać z ubezpieczenia ochrony prawnej dla właścicieli oraz kierowców  pojazdów mechanicznych. Usługi wprowadzone do pakietu w zakresie ubezpieczenia ochrony prawnej to nowość na rynku kart paliwowych.

Z kolei umowa, którą PKN ORLEN zawarł z firmą MOTO-PROFIL pozwala zaoferować flotom samochodowym skorzystanie z programu Moto-Flota obejmującego zarządzanie serwisem w formule niedostępnej w ofercie indywidualnej. Moto-Flota jest wyspecjalizowanym systemem zarządzania serwisem pojazdów samochodowych, zrzeszającym ponad 200 niezależnych i autoryzowanych serwisów działających w oparciu o ujednolicone ceny, procedury przeglądowe i naprawcze.

Plebiscyt Fleet Awards Polska jest najbardziej znanym i najbardziej prestiżowym plebiscytem branży flotowej w Polsce Jego celem jest wyłonienie i promowanie liderów polskiego rynku flotowego w kategoriach: fleet manager, produkt/usługa flotowa oraz samochód flotowy roku.