11.08.2009

ORLEN dla Płocka – bezpłatna diagnostyka kręgosłupa

Począwszy od 17 sierpnia mieszkańcy Płocka i powiatu płockiego będą mogli rejestrować się do Programu diagnostyki obrazowej schorzeń kręgosłupa, finansowanego przez fundację ORLEN Dar Serca. Badania potrwają do końca roku.

Program, zorganizowany przez Fundację, przy współpracy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego i spółki ORLEN Medica, ma na celu zwiększenie dostępności do diagnostyki na bazie rezonansu magnetycznego dla Płocczan. Badania będą wykonywane na sprzęcie Szpitala, przez lekarzy z ORLEN Medica, a ich koszty pokryje fundacja ORLENU.

- Program jest kolejnym etapem naszych działań na rzecz mieszkańców Płocka. Analizowaliśmy różne warianty wsparcia w zakresie usług medycznych i doszliśmy do wniosku, że najbardziej pomocne będzie rozszerzenie dostępu do diagnostyki specjalistycznej. Zapisy na rezonans, według naszej wiedzy, datowane są aż na wiosnę przyszłego roku. Dlatego mamy nadzieję, że program naszej fundacji, zostanie pozytywnie odebrany przez pacjentów i skróci czas oczekiwania na badania - powiedział Członek Zarządu ds. Petrochemii, Marek Serafin, odpowiedzialny za relacje społeczne.

Skorzystanie z programu jest całkowicie bezpłatne, a warunkiem udziału pacjentów jest aktualne zameldowanie na terenie miasta lub powiatu płockiego oraz posiadanie skierowania na rezonans magnetyczny kręgosłupa, od lekarza mającego umowę z NFZ. Udział w badaniach dostępny będzie także dla pacjentów oczekujących aktualnie w kolejce na tego typu badanie.

Rejestracja rozpocznie się w dniu 17 sierpnia (poniedziałek) 2009 roku, w recepcji ORLEN Medica przy ul. Otolińskiej, w godz. 15.30 -18.00. Kolejne zapisy odbywać się będą w każdy kolejny poniedziałek.

Badania będą przeprowadzane w Pracowni Rezonansu Magnetycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku przy ul. Medycznej 19, w każdą sobotę w godz. 8.00 – 20.00, począwszy od 5 września.

Szczegółowe informacje na temat programu i warunków udziału można znaleźć w przychodni ORLEN Medica na ul. Otolińskiej, a także na stronach internetowych Fundacji i ORLEN Medica.

Biuro Prasowe
PKN ORLEN