01.06.2010

Bezpieczne drogi dla dzieci

Z okazji Dnia Dziecka, PKN ORLEN uruchomił 1 czerwca 2010 roku dwie nowe zakładki serwisu internetowego Programu „ORLEN Bezpieczne drogi”, adresowane do dzieci w wieku 3-6 i 7-12 lat. Dzięki interaktywnym grom edukacyjnym i trójwymiarowej animacji, której bohaterami są „Władcy Dróg” najmłodsi użytkownicy Internetu będą mogli nauczyć się najważniejszych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Młodsze dzieci mogą pomalować nietypową kolorowankę z elementami gry logicznej (którą można również wydrukować), zadbać o bezpieczeństwo sympatycznej dziewczynki - Orlenki w samochodzie, a także wybrać dla chłopca i dziewczynki strój, który poprawi ich widoczności i bezpieczeństwo podczas wycieczki.

Dzieci w wieku 7-12 lat w problematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym wprowadzą „Władcy Dróg” – Bagietka, Punio i Suw, bohaterowie animacji 3D. Pasiasta Przygoda, Rowerowa Wyprawa i Symulator Jazdy, to zręcznościowe gry edukacyjne, które czekają na starszych użytkowników strony. Najlepsi gracze mogą zdobyć dyplom!

Odświeżony serwis internetowy Programu jest również skierowany do dorosłych – kierowców i rodziców. Wszystkie poruszane na stronie zagadnienia są prezentowane w sposób prosty, nowoczesny i interaktywny.

Użytkownicy znajdą na stronie szereg krótkich informacji o charakterze ciekawostek, dotyczących najważniejszych problemów bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlaczego warto robić przerwy w podróży, do czego może doprowadzić jedzenie, picie czy palenie papierosów podczas prowadzenia samochodu, jak uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – na te i wiele innych pytań, odpowiedzi znajdują się na stronie www.orlenbezpiecznedrogi.pl

W serwisie umieszczono także filmy edukacyjne. Krzysztof Hołowczyc, główny bohater filmu „Eksperyment życie”, w nowatorski sposób przedstawia zagrożenia wynikające z ignorowania zasad bezpiecznej jazdy. Policjant z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji opowiada o problemach związanych z rozproszeniem uwagi kierowcy podczas jazdy, a psycholog o roli rodziców i dorosłych w przekazywaniu dzieciom zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dorośli mogą także skorzystać z Wyszukiwarki Dobrych Praktyk - zbioru najważniejszych inicjatyw dotyczących poprawy stanu bezpieczeństwa na polskich drogach, które były zgłaszane przez społeczeństwo do Konkursu Inicjatyw programu „ORLEN. Bezpieczne drogi”. Dobre praktyki mogą inspirować odbiorcę do wprowadzenia ich w życie w swojej lokalnej społeczności.

***

 „ORLEN. Bezpieczne drogi” to długofalowa inicjatywa PKN ORLEN na rzecz realnej poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Głównym założeniem programu jest edukowanie społeczeństwa w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce poprzez dostarczanie narzędzi pomocnych w zdobywaniu wiedzy oraz prezentowanie dobrych praktyk.