22.06.2010

Fundacja ORLEN – Dar Serca wspiera płocką Policję

Fundacja ORLEN – Dar Serca przekazała policjantom kolejny już w tym roku dar – wysokiej klasy samochód. Z pojazdu będą korzystać policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Dodatkowo Policja otrzymała kartę paliwową na bezgotówkowy zakup ponad 6 tysięcy litrów paliwa na stacjach sieci ORLEN.

W ostatnich latach Fundacja ORLEN – Dar Serca przekazywała policji darowizny m.in. w postaci samochodów i komputerów, dofinansowywała akcje edukacyjne promujące bezpieczeństwo oraz pokryła koszty wydania kolorowanki dla dzieci „Bezpieczeństwo dziecka.

- Już po raz kolejny mam przyjemność przekazywać policjantom samochód, który - o czym jestem przekonany -  będzie bardzo przydatny w ich trudnej pracy. Cieszę się, że nasze darowizny, służą poprawie bezpieczeństwa zarówno uczestników ruchu drogowego, jak również społeczności lokalnej - powiedział Prezes Zarządu PKN ORLEN Jacek Krawiec.

Aktywność dobroczynna PKN ORLEN i Fundacji ORLEN – Dar Serca, której Koncern jest jedynym fundatorem, koncentruje się głównie na kwestiach związanych z ochroną zdrowia i życia, w tym przede wszystkim szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Koncern, jako firma odpowiedzialna społecznie, chce przyczyniać się do tego, aby nasze otocznie było przyjazne i spokojne.

- Wierzymy, że przekazywane policji samochody, komputery, paliwo oraz środki finansowe na sieć teleinformatyczną ułatwiają funkcjonariuszom ich pracę i w efekcie poprawiają stan bezpieczeństwa - dodał Prezes Jacek Krawiec.

Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego to temat, który od wielu lat jest obecny w działaniach promowanych przez PKN ORLEN i Fundację ORLEN – Dar Serca. Dużą popularnością cieszy się ogólnopolski program „ORLEN. Bezpieczne drogi”.  To jedna z największych akcji społeczno – edukacyjnych Koncernu prowadzona na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Ale ORLEN i jego Fundacja dbają także o bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. Warto przypomnieć o prowadzonej przez Komendę Miejską Policji w Płocku akcji „Zebra w paski też ma odblaski”. Od chwili jej rozpoczęcia Fundacja ORLEN – Dar Serca aktywnie w niej uczestniczy, a największym zainteresowaniem uczestników cieszą się efektowne elementy odblaskowe.