27.07.2010

PKN ORLEN Sponsorem Generalnym szczypiornistów Wisły Płock oraz hali sportowej ORLEN ARENA

Koncern został Sponsorem Generalnym piłkarzy ręcznych płockiej Wisły oraz tytularnym nowej hali widowiskowo sportowej w Płocku - ORLEN ARENA. Prezes Zarządu PKN ORLEN Jacek Krawiec oraz Prezydent Miasta Płocka Mirosław Milewski, w obecności przedstawicieli Sekcji Piłki Ręcznej Wisły Płock podpisali dziś umowy dotyczące wspierania sześciokrotnych Mistrzów Polski w piłce ręcznej oraz zasad sponsoringu hali sportowej.

PKN ORLEN jako Sponsor Generalny będzie wspierał nowoutworzoną, autonomiczną Sekcję Piłki Ręcznej klubu Wisła Płock przez najbliższe cztery lata, a płoccy szczypiorniści będą w tym czasie występowali jako „ORLEN Wisła Płock”. W pierwszym roku obowiązywania umowy sponsorskiej ORLEN wesprze piłkarzy ręcznych sumą 7 mln złotych, w kolejnych latach Koncern przekazywać będzie po 4 mln złotych w postaci wkładu gwarantowanego oraz nawet do 3,9 mln zł premii za osiągnięcia sportowe - między innymi: zdobycie Pucharu Polski, tytułu Mistrza Polski oraz sukcesy w rozgrywkach pucharowych i Ligi Mistrzów.

Według podpisanego dziś porozumienia Sekcja Piłki Ręcznej funkcjonować będzie od tej pory jako spółka niezależna od klubu Wisła Płock. W nowej strukturze organizacyjnej klubu szczypiorniaka, Koncern i właściciel Spółki – Urząd Miasta Płock – będą mieli taką samą liczbę swoich przedstawicieli w Zarządzie oraz Radzie Nadzorczej. Nowe zasady współpracy kładą nacisk na rozwój młodej kadry szczypiornistów w Płocku.  Sekcja Piłki Ręcznej zobowiązana jest do przeznaczenia nie mniej niż 3% łącznej kwoty Świadczeń Gwarantowanych, przekazywanych przez PKN ORLEN w danym sezonie sportowym, na rozwój sekcji młodzieżowych klubu, ze szczególnym uwzględnieniem promocji piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży.

- Zaangażowanie w płockiego handballa świadczy o naszej dobrej opinii o tej dyscyplinie sportu,  tym bardziej, że Płock od wielu lat za sprawą szczypiornistów jest świadkiem niebywałych wydarzeń i emocji sportowych.
Fakt, że Sekcja Piłki Ręcznej może nie tylko pochwalić się długimi tradycjami, ale przede wszystkim nieprzerwanie od dwudziestu lat zdobywa medale, napawa nas optymizmem i motywuje do współpracy. Zamierzamy angażować się w działalność spółki, będziemy bacznie przyglądać się jej funkcjonowaniu i osiąganym wynikom. Cieszę się, że jako lokalny partner możemy wspierać zawodników z werwą i sportowym charakterem, a tym samym dawać radość płocczanom dumnym ze swej drużyny. Bardzo liczę, że określone przez nas warunki współpracy będą dopingowały zawodników oraz sztab szkoleniowy do osiągania jak najwyższych wyników, nie tylko na arenie krajowej, ale także i międzynarodowej - powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

- Cieszę się, że ORLEN docenił osiągnięcia płockich szczypiornistów. Piłkarze ręczni Wisły od lat są doskonałą promocją Płocka i nawet osoby spoza naszego miasta nieinteresujące się sportem, na hasło Wisła Płock, wyrażają podziw dla ich osiągnięć. Do sukcesów profesjonalnych handballistów, dołączyły w ostatnich latach zwycięstwa młodzików w tej dziedzinie sportu. Rokuje to znakomicie dla przyszłości tej sekcji. Sądzę, że zarówno główny sponsor ORLEN jak i miasto, będziemy mieli satysfakcjonującą nas promocję w kraju, a nie wątpię, że także zagranicą. Wyrażam ogromną nadzieję, że finansowanie sekcji piłki ręcznej przez koncern, wpłynie na osiąganie jeszcze lepszych wyników naszych sportowców. Cieszę się także, iż PKN ORLEN zdecydował się na dofinansowanie budowy hali widowiskowo - sportowej, stając się jej sponsorem strategicznym. To imponujący obiekt, który stanie się zapewne jedną z najważniejszych wizytówek miasta; miejscem wielkich wydarzeń sportowych, kulturalnych i wystawienniczych - mówi Mirosław Milewski, Prezydent Płocka.

Dla drużyny bardzo istotną zmianą będzie również zdecydowana poprawa warunków codziennego funkcjonowania, treningów i rozgrywania meczy po zakończeniu budowy Hali Sportowej, której sponsorem tytularnym został Koncern. Na mocy podpisanej dzisiaj umowy, przez najbliższe 12 lat obiekt będzie nosił nazwę ORLEN Arena.