23.11.2010

Nowe, pozłacane monety w kolekcji Ikony Polskiej Motoryzacji

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie klientów -uczestników programu Vitay, biorących udział w promocji Ikony Polskiej Motoryzacji, PKN ORLEN przygotował nowe, ekskluzywne wydanie srebrnego numizmatu z wizerunkiem samochodu Warszawa, z rewersem pokrytym 24 karatowym złotem.

Ogromna popularność promocji, która ruszyła z końcem października, bardzo szybko przekroczyła oczekiwania organizatora akcji, w efekcie czego limitowany nakład 5000 sztuk srebrnej monety wyczerpał się już niespełna miesiąc po jej premierze. Liczne prośby uczestników promocji, którzy nie zdążyli stać się posiadaczami srebrnych monet, skłoniły Koncern do wyprodukowania nowego, unikatowego wydania limitowanej serii numizmatów. W celu zwiększenia ich atrakcyjności, rewers nowej serii pokryty został warstwą 24-karatowgo złota. Wartość punktowa numizmatu pokrytego złotem wynosi 24 900 punktów. Podobnie jak pozostałe numizmaty z kolekcji Ikony Polskiej Motoryzacji, nowa seria wybita będzie przez Mennicę Państwową, co poświadcza odpowiedni certyfikat autentyczności wyposażony w hologram, dostarczany z każdym egzemplarzem.

Ze względu na długość cyklu produkcyjnego i nieprzewidziane wcześniej zamówienia, dodatkowe monety będą dostarczane klientom po 1 stycznia 2011 roku.

W ramach promocji na stacjach PKN ORLEN można również zebrać kolekcję mosiężnych monet z wizerunkiem na rewersie czterech samochodów: Syreny, Fiata 125p, Fiata 126p oraz Poloneza, w opinii wielu osób mających już dziś status kultowych. Aby stać się posiadaczem numizmatu, wystarczy zatankować minimum 25 litrów paliwa lub też zrobić zakupy (produktów bądź usług) za minimum 25 zł. Wówczas otrzymamy naklejkę, którą trzeba będzie umieścić w specjalnym kuponie dostępnym na ulotce promocyjnej na stacji. Zakupy minimum 25 litrów paliw Verva premiowany jest dwoma naklejkami. Zebranie trzech naklejek upoważnia do odebrania na stacji jednego numizmatu.