23.11.2010

VERVA Racing Team doceniony przez FIA i PZM

W sobotę 20 listopada 2010 roku w Krakowie odbyła się gala rozdania nagród FIA Strefy Europy Centralnej (CEZ), podczas której nagrodzony został projekt VERVA Racing Team firmy PKN ORLEN.

Ceremonia rozdania nagród FIA Strefy Europy Centralnej (CEZ) to wydarzenie podsumowujące sezon sportu samochodowego i kartingowego w Europie Środkowej. Gala CEZ każdorazowo gości w innym kraju. W sezonie 2010, po kilku latach przerwy, zaszczyt jej zorganizowania ponownie przypadł Polsce. Gościem specjalnym wydarzenia był Jean Todt, prezes Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).

Uroczystość rozdania nagród FIA CEZ to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w sportach motorowych odbywających się w tym roku w naszym kraju. Podczas gali doceniona została firma PKN ORLEN, która otrzymała nagrodę specjalną za tegoroczny projekt VERVA Racing Team. Nagrodę wręczał Prezes Polskiego Związku Motorowego, Andrzej Witkowski. Nagrodzona została również firma ORLEN OIL (marka Platinum), doceniona za wieloletni wkład w rozwój polskiego motorsportu. Natomiast Krzysztof Hołowczyc z ORLEN Team odebrał z rąk Jeana Todta nagrodę za zwycięstwo w Międzynarodowym Pucharze FIA Cross-Country Bajas.

- Sponsoring sportów motorowych to jeden z dwóch, obok zaangażowania w lekką atletykę, filarów strategii sponsoringu sportowego PKN ORLEN. Każda nagroda w tej dziedzinie jest dla nas bardzo ważna i jest sygnałem, że idziemy w dobrym kierunku. Krzysztof Hołowczyc przyzwyczaił nas już najwyższego światowego poziomu, natomiast zespół VERVA Racing Team jest dopiero na początku swojej drogi w międzynarodowych wyścigach dużego formatu. Ma za sobą pierwszy sezon startów w prestiżowym Porsche Supercup, dlatego tym bardziej cieszy nas uznanie FIA i Polskiego Związku Motorowego. Już w marcu 2011 VERVA Racing Team powróci na tory Formuły 1. Wierzę, że nasz zespół da polskim kibicom wyścigów samochodowych powody do dumy i wiele satysfakcji - komentuje Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu w PKN ORLEN.

VERVA Racing Team został powołany przez PKN ORLEN jako pierwszy polski zespół wyścigowy rywalizujący w Porsche Supercup – najbardziej prestiżowej i wymagającej serii wyścigów samochodów monobrandowych. Zespół powstał na początku 2010 roku w dwuetapowym procesie rekrutacji przeprowadzonym przez Radę Ekspertów pod przewodnictwem Krzysztofa Hołowczyca. W sezonie 2010 w barwach zespołu VERVA Racing Team ścigali się Kuba Giermaziak i Robert Lukas.

VERVA Racing Team to przedsięwzięcie na niespotykaną dotychczas w Polsce skalę. Po raz pierwszy w historii, polski zespół rywalizował na torach Formuły 1, ponieważ starty w ramach Porsche Supercup odbywają na tych samych torach, tuż przed startami bolidów F1. Porsche Supercup należy do najszybszych i najbardziej spektakularnych cyklów wyścigów monomarkowych. Sprinterski charakter zawodów, świetna oprawa oraz bliskość legendarnej F1 przyciąga na widownię setki tysięcy osób, a przed telewizory miliony widzów. W sezonie 2010 odbyło się 10 startów w ramach Porsche Supercup. VERVA Racing Team zadebiutował 12 marca podczas inauguracyjnego wyścigu w Bahrajnie.

Pierwszy sezon VERVA Racing Team w Porsche Supercup należy zaliczyć do udanych, szczególnie za sprawą Kuby Giermaziaka, który do mety tej trudnej serii dojechał na 10. pozycji, zdobywając jednocześnie 2. miejsce w rankingu debiutantów.