30.03.2010

ORLEN nagrodził polskich medalistów z Vancouver

PKN ORLEN nagrodził polskich medalistów olimpijskich specjalnymi kartami przedpłaconymi na produkty dostępne w sieci stacji paliw Koncernu. Uroczystość odbyła się w sobotę 27 marca podczas Gali Olimpijskiej Vancouver 2010 w siedzibie PKOL i była podsumowaniem zimowych igrzysk.

PKN ORLEN jako sponsor reprezentacji Polski wyróżnił najlepszych zawodników za sportową walkę i ogromną radość, jaką dostarczyli Polakom nasi zawodnicy. Nagrody w postaci karty przepłaconych podczas uroczystości wręczył Pan Wojciech Kotlarek, Członek Zarządu ds. Sprzedaży  PKN ORLEN.

Nagrodzeni zawodnicy na ponad 1600 obiektach sieci ORLEN będą mogli kupować paliwa oraz inne produkty dostępne w sprzedaży. Poza nagrodami od sponsorów medaliści zostali uhonorowani wysokimi odznaczeniami państwowymi. Adam Małysz i Justyna Kowalczyk otrzymali Krzyże Komandorskie oraz gwiazdy Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w działalności na rzecz krzewienia i propagowania idei olimpijskiej. Panczenistki za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymały Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Tegoroczny start polskich olimpijczyków na Olimpiadzie był wyjątkowo udany. Złoto Justyny Kowalczyk jest największym sukcesem polskich sportów zimowych od prawie 40 lat. Ostatni i jedyny złoty medal dla Polski w zimowych igrzyskach zdobył w 1972 r. w Sapporo Wojciech Fortuna. Niemniejszą radość uczynił srebrny medal wywalczony przez Adama Małysza, który w pięknym stylu powrócił do światowej czołówki skoczków narciarskich. Ogromną i zarazem niesamowicie miłą niespodziankę sprawiły polskie panczenistki w składzie Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak oraz Luiza Złotkowska, które wywalczyły brąz w wyścigu drużynowym.