22.01.2010

PKN ORLEN na 40 szczycie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos

W dniach 26 - 31 stycznia w szwajcarskim Davos obędzie się 40 szczyt Światowego Forum Ekonomicznego. Jak co roku, zgromadzi on przywódców, liderów opinii oraz przedstawicieli biznesu z całego świata. W wydarzeniu uczestniczyć będzie Prezes Zarządu PKN ORLEN Jacek Krawiec.

W tym roku obrady Forum będą odbywać się pod hasłem "Przemyśleć, Przeprojektować, Przebudować". Jego uczestnicy będą starali się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób dzięki współpracy ponadnarodowej może przeciwdziałać recesji oraz w długiej perspektywie wpłynąć na umocnienie światowej gospodarki. Wśród tematów obrad znalazły się: ograniczanie globalnego ryzyka, zwiększenie bezpieczeństwa, a także budowa efektywnych instytucji międzynarodowych.

Światowe Forum Ekonomiczne (The World Economic Forum) jest organizacją międzynarodową z siedzibą w Szwajcarii. Od 1971 roku organizuje spotkania mające na celu budowę dialogu między przedstawicielami polityki, nauki i przemysłu. Podczas corocznych konferencji, odbywających się Davos, formowane są wytyczne, które mają pomóc światowym przywódcom budować politykę globalną zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju i w trosce o interes publiczny.

- Forum w Davos to dobra okazja do refleksji nad stanem światowej gospodarki i sposobami poprawy jej funkcjonowania. Mamy za sobą największe zawirowanie finansowe od czasów wielkiego kryzysu z 1929 r., w ślad za którym pojawiła się globalna recesja. Zeszły rok był bardzo trudny także dla branży naftowej, która żyje w rytmie cykli koniunkturalnych. PKN ORLEN silnie odczuł skutki osłabienia gospodarczego, jednak – mimo trudnego otoczenia makroekonomicznego - udało nam się osiągnąć niezłe wyniki finansowe. Najgorsze jest za nami. Pora przestać skupiać się na kryzysie, a zacząć na rozwoju - mówi Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.