22.06.2011

ZACZNIJ LATO Z ORLENEM. TANKUJ TANIEJ

Koncern konsekwentnie dostosowuje ofertę do oczekiwań kierowców, którzy w okresie wakacyjnym będą potrzebować więcej paliwa. Od 19 czerwca PKN ORLEN wprowadził system określania maksymalnych stawek na niektóre paliwa na stacjach własnych, co spowodowało spadek cen średnio o 10 groszy/litr paliwa.

Jednocześnie, od 22 czerwca ruszyła wielka promocja, dzięki której za litr paliwa można zapłacić dodatkowo nawet 20 groszy mniej.

Kierowcy wybierający się na wakacje w najbliższych dniach mogą zaoszczędzić urlopowe fundusze. Klienci, którzy na stacjach własnych Koncernu zatankują 30 litrów benzyny zapłacą 20 groszy mniej za litr paliwa Verva 98 lub 10 groszy mniej, jeśli kupują standardowe benzyny EU95 czy PB 98. To kolejna obniżka na stacjach PKN ORLEN po tym, jak 19 czerwca wprowadzono maksymalne ceny na niektóre paliwa na stacjach własnych, wskutek czego cena oleju napędowego oraz standardowej benzyny kupionej w promocji w sieci ORLEN nie przekroczy 4,99 zł/litr.

- W ten sposób chcemy pobudzać popyt na paliwa i kontynuować trend wzrostowy wolumenów sprzedaży naszej sieci detalicznej. W kontekście  utrzymujących się zawirowań na światowych rynkach finansowych i surowcowych, których skutki cały czas odczuwa także rynek polski, takie podejście jest właściwym krokiem biznesowym, a jednocześnie dostosowaniem naszej oferty do oczekiwań kierowców – powiedział Marek Podstawa, Dyrektor Wykonawczy PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej.

Korzystnym dla klientów zmianom sprzyjają obserwowane ostatnio spadki notowań ropy i gotowych paliw na giełdach, które są niestety w pewnej części niwelowane przez umacniającego się dolara. Utrzymanie tendencji spadkowej cen paliw będzie więc uzależnione od rozwoju sytuacji światowej i wpływu czynników makroekonomicznych.