16.12.2011

Fundacja ORLEN - DAR SERCA wyróżniona w konkursie Pozytywista Roku

Fundacja ORLEN – DAR SERCA została wyróżniona w konkursie „Pozytywista Roku 2010”, za działalność w obszarze edukacji i realizację programów promujących bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Organizatorem konkursu była Fundacja Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości „Wokulski”.

Wyróżnienie dla Fundacji ORLEN – DAR SERCA przyznane zostało w kategorii „Działalność społeczna”. Kapituła doceniła realizację programów edukacyjnych takich jak „Edukacja przez zabawę” oraz „Bezpieczeństwo dzieci na drodze”. Celem konkursu „Pozytywista Roku” jest uhonorowanie dorobku, wkładu pracy i innych działań, które służą rozwojowi różnych dziedzin życia i przekładają się na praktyczną wartość dla społeczeństwa.

Fundacja ORLEN – DAR SERCA od lat prowadzi programy związane z bezpieczeństwem dzieci na drodze. W roku 2010 przekazała ponad 20 tysięcy sztuk elementów odblaskowych policji, szkołom i innym instytucjom. Fundacja ufundowała również nagrody dla zwycięzców ogólnopolskiej kampanii społecznej „Zebra w paski też nosi odblaski”, skierowanej do młodzieży szkolnej. Dzięki współpracy z policją Fundacja przygotowała zajęcia „Letniej Akademii Małego Policjanta” dla wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka, odpoczywających w czasie tegorocznych wakacji w nadmorskim Mrzeżynie.

- Wyróżnienie w konkursie potwierdza to, że zaangażowanie w długofalowe działania oraz współpraca z odpowiedzialnymi partnerami, przynoszą wymierne efekty. Jeżeli jednym z nich jest zwiększanie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu, to z przekonaniem możemy stwierdzić, że Fundacja realizuje ważne społecznie działania - powiedział Paweł Wojciechowski, prezes Zarządu Fundacji ORLEN – DAR SERCA.

Z myślą o najmłodszych Fundacja wspiera również szereg innych inicjatyw. Zapewnia środki na organizację czasu wolnego dzieci, finansuje wakacyjne wyjazdy młodzieży szkolnej i organizację ferii w mieście. Funduje także wyposażenie klubów dla dzieci oraz wspiera finansowo spotkania świąteczne i zakup sprzętu sportowego. Jednym z najważniejszych projektów, jakie zrealizowała było sfinansowanie nowoczesnego placu zabaw dla dzieci, zbudowanego zgodnie z wymogami bezpieczeństwa norm unijnych. Plac został otwarty na dynamicznie rozwijającym się płockim osiedlu Podolszyce w październiku 2010 r. 

We wrześniu br. Fundacja przeprowadziła akcję „Dziecko w drodze”. Na stacjach PKN ORLEN i sieci BLISKA, każdy kierowca przewożący dzieci mógł otrzymać specjalną naklejkę na szybę, informującą o obecności dziecka w samochodzie. W ciągu dwóch tygodni pracownicy stacji paliw w całej Polsce rozdali ponad 300 tys. naklejek.

Łącznie w 7 kategoriach do nagrody „Pozytywista Roku” nominowanych zostało 41 osób, organizacji i instytucji. Wśród nich w kategorii „Działalność społeczna” znaleźli się również Narodowy Bank Polski, Maspex Wadowice, Ochotnicze Hufce Pracy oraz PKO Bank Polski.

Wręczenie wyróżnień i nagród w konkursie „Pozytywista Roku 2010” nastąpiło w czwartek, 15 grudnia 2011 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.