04.07.2011

PKN ORLEN ponownie laureatem międzynarodowej nagrody za Relacje Inwestorskie

Już trzeci raz z rzędu prestiżowy miesięcznik IR Magazine przyznał PKN ORLEN nagrodę „Best investor relations by a Polish company 2011”. Przedstawiciele międzynarodowego rynku kapitałowego docenili Koncern za otwartą i przejrzystą politykę informacyjną, często wykraczającą poza standardy obowiązujące wśród spółek notowanych na GPW.

Przyznane firmie wyróżnienie to już trzecia nagroda z rzędu  i czwarta w tej kategorii w historii konkursu organizowanego przez IR Magazine. Dodatkowo, w 2004 roku Koncern zdobył nagrodę w kategorii "Most progress in investor relations". Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji konkursu i wręczenie nagród odbyło się na uroczystej gali w Londynie.

- W warunkach ciągle niskiego ożywienia gospodarczego i braku stabilizacji makroekonomicznej wiarygodność przekazywanych na rynek informacji nabiera szczególnego znaczenia. Nagroda IR Magazine to kolejny dowód na to, że zarówno polscy, jak i zagraniczny uczestnicy rynku kapitałowego doceniają stosowane przez nas standardy komunikacji, w której staramy się tak dobierać zakres informacji przekazywanych na rynek, aby inwestorzy mogli bez problemu dokonać rzetelnej oceny naszej spółki. Wyróżnienie tym bardziej cieszy, że zostało przyznane już po raz trzeci z rzędu, co dowodzi, że udaje nam się utrzymać zdobyte zaufanie inwestorów - powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

IR Magazine to prestiżowy miesięcznik o międzynarodowym zasięgu, który porusza najbardziej aktualne zagadnienia z obszaru relacji inwestorskich. Zwycięzcy IR Magazine Awards Europe wyłaniani są w procesie skrupulatnego badania przeprowadzonego przez XbInsight, ramię badawcze IR Magazine. Tegorocznych laureatów wybrano na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród 731 przedstawicieli międzynarodowego rynku kapitałowego z 21 krajów. Według inwestorów i analityków PKN ORLEN posiada najlepsze relacje z inwestorami na polskim rynku kapitałowym.

Nagroda przyznana przez IR Magazine jest kolejnym wyróżnieniem dla Spółki za jakość Relacji Inwestorskich. W tym roku Koncern otrzymał już następujące nagrody:

  • I miejsce WarsawScan 2011 – najlepiej prowadzona polityka informacyjna i ład korporacyjny
  • I miejsce WarsawScan 2011 – najlepsza strona internetowa poświęcona relacjom inwestorskim
  • Respect Index – uczestnictwo w drugiej edycji

Z kolei w 2010 roku Koncern otrzymał za Relacje Inwestorskie następujące wyróżnienia:

  • „Best investor relations by a Polish Company 2010” - IR Magazine
  • I miejsce WarsawScan 2010 – najlepiej prowadzona polityka informacyjna i ład korporacyjny
  •  I miejsce WarsawScan 2010 – najlepsza strona internetowa poświęcona relacjom inwestorskim
  • I Giełdowa Spółka Roku w kategorii Relacje Inwestorskie - Pulsu Biznesu / Pentor

Dodatkowo, w tegorocznej edycji konkursu, trzeci rok z rzędu przedstawiciele międzynarodowego rynku kapitałowego docenili również Unipetrol, należący do Grupy Kapitałowej PKN ORLEN, nominując Spółkę w kategorii „Best investor relations by a Czech company”.