17.02.2011

ORLEN Oil sponsorem Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

ORLEN Oil, producent olejów Platinum po raz kolejny został sponsorem tytularnym sezonu Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na rajdowych trasach zadebiutuje także Platinum Rally Team, w barwach którego wystartują Michał i Grzegorz Bębenkowie. Sezon rajdowy rozpocznie się w najbliższy piątek w okolicach Trójmiasta. Relacje z rajdu w kronikach sportowych TVP 1.

Obecnie trwają ostatnie przygotowania załogi Platinum Rally Team do udziału w Rajdzie Baltic Cup. Wyjątkowo w pierwszej eliminacji cyklu załoga wystartuje w sprawdzonym już wieloktornie Mitsubishi Lancerze Evo IX.

Michał Bębenek: Podjęliśmy decyzję o starcie w rajdzie otwierającym sezon dobrze nam znanym Mitsubishi Lancerem Evo IX. Wydaje się, że rajd może okazać się dość ciężki ze względu na nieprzewidywalne warunki pogodowe. Nie zdążyliśmy z testami nowego Evo X, więc rozsądniejsze w tej sytuacji jest postawienie na sprawdzoną konstrukcję. Będzie to przygotowany od podstaw egzemplarz pochodzący ze stajni Zbigniewa Steca. Mimo rocznej przerwy za kierownicą auta czteronapędowego, nie zamierzamy z Grzegorzem „tanio sprzedać skóry” i będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy oraz w grupie N. Dobrze byłoby wywalczyć jak najwięcej punktów już podczas pierwszego rajdu sezonu. Oczywiście w pozostałych eliminacjach Platinum RSMP wystartujemy już nowym Mitsubishi Lancerem Evo X.

Grzegorz Bębenek: Doskonale znamy ten rajd, startujemy w nim już szósty raz. Jednak po raz pierwszy w wydaniu zimowym. Trasa jest niezbyt szybka, ale dość techniczna, co bardzo nam odpowiada. Nie wiadomo do końca w jakich warunkach pogodowych przyjdzie nam walczyć, choć spodziewamy się bardziej ujemnych temperatur niż opadów śniegu. Przed imprezą zaplanowaliśmy testy. Myślę, że kluczem do uzyskiwania dobrych czasów będzie dobór odpowiednich opon. Postaramy się nie zawieść naszych kibiców i sponsorów.

Warto przypomieć, że ORLENOil jest sponsorem tytularnym Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski już po raz trzeci. Firma kontynuuje również współpracę z platformą video www.rsmp.info oraz z grupą Bezpieczne Rajdy.

Nowością jest umowa pomiędzy ORLEN Oil i Telewizją Polską, na mocy której w trakcie każdego rajdu z cyklu Mistrzostw Polski ukażą się Kroniki Platinum RSMP w TVP1 (piątek, sobota i poniedziałek o godz.20.00) oraz informacje w takich programach jak: Sportowy Wieczór/Sportowa Niedziela (anteny TVP Sport i TVP Info o godz. 23.00 w piątek, sobotę i niedzielę) czy Sport Telegram (również piątek, sobota i niedziela w TVP 2 o godz. 18:35). Pierwsze wydania rajdowych Kronik ukaże się już w najbliższy piątek w TVP1 o godz.20.00.