31.08.2011

Półmetek konkursu MOTOMAROKO 2011

Zakończył się pierwszy etap konkursu dla motocyklistów MotoMaroko 2011, organizowanego przez PKN ORLEN. Komisja wyłoniła 15 finalistów, którzy zawalczą o główną nagrodę – tygodniową wyprawę motocyklową do Maroka w towarzystwie zawodników ORLEN Team oraz Przemysława Salety.

Konkursowe eliminacje cieszyły się dużym zainteresowaniem. W finale znajdą się motocykliści, którzy udzielili najciekawszych odpowiedzi na pytania konkursowe umieszczone w formularzu zgłoszeniowym na stronie www.motomaroko.pl. Zadaniem uczestników było opisanie najbardziej fascynującej trasy, jaką do tej pory przebyli na swoim motocyklu oraz przesłanie wypowiedzi dotyczącej najważniejszych aspektów bezpieczeństwa na drodze.

- Eliminacje to dopiero początek całej przygody. Na tym etapie liczyła się przede wszystkim kreatywność i wiedza uczestników. Jednak prawdziwym wyzwaniem będzie finał, podczas którego miłośnicy jednośladów będą mieli okazję wykazać się praktycznymi zdolnościami. Konkurs, jak i cała kampania, mają przede wszystkim promować bezpieczeństwo, dlatego tak duży nacisk kładziemy na umiejętność radzenia sobie w trudnych warunkach i rozważne zachowanie na drodze - powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN ORLEN.

Finał konkursu odbędzie się 24 września na starym poligonie wojskowym w Górze Kalwarii, koło Warszawy. Finaliści będą musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i umiejętnością jazdy na motorze terenowym. Komisja konkursowa oceni znajomość przepisów ruchu drogowego, budowy motocykla i zasad bezpieczeństwa na drodze. Testy sprawnościowe zweryfikują wytrzymałość i umiejętność panowania nad pojazdem w trudnych warunkach. Podczas finału zostanie wybranych sześciu zwycięzców, którzy razem z zawodnikami z ORLEN Team i Przemysławem Saletą wezmą udział w wyprawie motocyklowej do Maroka.

Marokańska wyprawa to ponad 500-kilometrowa trasa z Marrakeszu do regionu Merzouga, w tym wiele trudnych odcinków. Motocykliści będą musieli przebrnąć przez góry Atlas, największe pasmo na terenie Afryki oraz piaszczystą Saharę, ciężką do przejechania głównie ze względu na warunki atmosferyczne – ostre słońce w dzień i zimne noce. Do dodatkowych atrakcji należy oglądanie Rajdu Merzouga, w którym wystartują Jakub Przygoński i Marek Dąbrowski, członkowie ORLEN Team.

Konkurs jest elementem kampanii społecznej „Niech żyją motocykliści” organizowanej w ramach V edycji programu „ORLEN. Bezpieczne Drogi”. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach. W tym roku Koncern zwraca szczególną uwagę na zasady przyjaznego współużytkowania dróg przez kierowców samochodów i motocykli. Więcej o programie można przeczytać na stronie www.orlenbezpiecznedrogi.pl.