22.09.2011

ORLEN sponsorem siatkarskiego Memoriału Zdzisława Ambroziaka

PKN ORLEN sponsorem VI Memoriału Zdzisława Ambroziaka - największego turnieju siatkarskiego drużyn Profesjonalnej Polskiej Ligii Siatkowej. Zawody odbędą się w dniach 23-25 września 2011 roku na warszawskim Ursynowie.

Turniej na stałe wpisał się w kalendarz organizowanych przez PZPS imprez siatkarskich. Memoriał Zdzisława Ambroziaka tradycyjnie poprzedzi start rozgrywek ligowych. Zdaniem organizatorów, jest to największe i najważniejsze wydarzenie inaugurujące sezon, a zarazem upamiętniające postać znanego siatkarza i dziennikarza - Zdzisława Ambroziaka. W zbliżającej się edycji swój udział potwierdziły drużyny: Skra Bełchatów, AZS Częstochowa, FART Kielce, AZS Politechnika Warszawska.

- Siatkówka to niesamowity i bardzo emocjonujący sport, którym pasjonują się tysiące kibiców. PKN ORLEN będąc partnerem najważniejszych wydarzeń sportowych, chce na dłużej zagościć z marką Stop Cafe, w świadomości szerokiej grupy kibiców doceniających prestiż imprez sportowych, ale także nasze produkty i sieć kącików gastronomicznych. Mam nadzieję, że memoriał Zdzisława Ambroziaka będzie niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich kibiców - powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN ORLEN.

PKN ORLEN dywersyfikuje portfel aktywności sponsoringowych, angażując się w przedsięwzięcia przynoszące marce wymierne korzyści długofalowe. Koncern inwestuje w sporty motorowe, będące nośnikiem marki VERVA utożsamianej z ORLEN Team oraz VERVA Racing Team. Drugi główny kierunek działań sponsorskich to lekkoatletyka, gdzie komunikacja jest oparta na zawodnikach z Grupy Sportowej ORLEN. Spółka angażuje się w sponsoring wydarzeń rangi międzynarodowej oraz aktywnie wspiera sporty drużynowe. W roku 2011 Koncern był sponsorem najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez siatkarskich międzynarodowego formatu m.in. turniejów siatkarskich jak Beach Ball Tour, Liga Światowa, czy Grand Slam w Starych Jabłonkach. PKN ORLEN propaguje również sport wśród najmłodszych i dba o rozwój kultury fizycznej w Polsce, m.in. poprzez sponsoring pełnego cyklu Czwartków Lekkoatletycznych.