13.09.2012

Startuje plebiscyt „Polacy z werwą”

Uroczysta gala „Polacy z werwą” zainauguruje 14 września w Teatrze Wielkim w Warszawie wyjątkowy plebiscyt pod tą samą nazwą. Projekt, którego inicjatorem jest PKN ORLEN, ma na celu docenienie najzdolniejszych i najbardziej twórczych Polaków.

„Polacy z werwą” nie będzie typowym plebiscytem czy rankingiem popularności. To nowa jakość, projekt, który ma na celu promowanie najzdolniejszych Polaków i ich osiągnięcia, dzięki którym Polska staje się krajem nowoczesnym i atrakcyjnym.

– „Napędzamy przyszłość” – to credo jakie przyświeca PKN ORLEN. Dlatego chcemy aktywnie brać udział w promowaniu, ale również wyszukiwaniu najzdolniejszych i najbardziej twórczych ludzi w różnych dziedzinach życia – mówi Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Tegoroczna gala jest zapowiedzią corocznego plebiscytu „Polacy z werwą”, który odbywać się w będzie pod kuratelą kapituły tworzonej przez autorytety w różnych dziedzinach życia publicznego i gospodarczego. Grono to będzie typować kandydatów do nagrody w siedmiu kategoriach: nauka, medycyna, kultura i sztuka, ochrona środowiska, innowacje w biznesie, design i sport.

W programie artystycznym gali zaplanowano m.in. pokaz specjalny najnowszej kolekcji Gosi Baczyńskiej oraz koncerty: Moniki Brodki, Leszka Możdżera, Motion Trio oraz Orkiestry Kameralnej Aukso i Marka Mosza. Na zakończenie tego wyjątkowego wieczoru - po raz pierwszy w Polsce – wystąpi jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia – Lana Del Rey.

Gala „Polacy z werwą” rozpocznie się w Teatrze Wielkim w Warszawie 14 września 2012 roku o godzinie 19:00. Transmisję z gali będzie można obejrzeć na antenie TVP 1, w piątek 14 września o godz. 22.20.