17.04.2012

Sieć Grupy ORLEN gotowa na EURO 2012

Akcje promocyjne  „Welcome Fans” oraz „Przyjmij piłkę!” to propozycja Grupy ORLEN dla kibiców piłki nożnej. Podczas mistrzostw klienci będą mogli m.in. skorzystać z atrakcyjnych finansowo form płatności w walutach obcych, a nowe miejsca obsługi podróżnych przy głównym szlaku komunikacyjnym z Europy zachodniej zapewnią podróżującym fanom footballu komfortowy odpoczynek.

Mistrzostwa Europy są okazją do przeprowadzenia po raz pierwszy w historii Grupy ORLEN akcji integrującej klientów dokonujących zakupów na stacjach Koncernu działających  pod różnymi markami. W ramach tej akcji klienci dokonujący zakupów paliwa na czeskich stacjach Benzina i niemieckich Star otrzymają specjalne kupony z nagrodami, które będą mogli zrealizować na 150 wybranych stacjach ORLEN i BLISKA w Polsce, oznakowanych hasłem akcji „Welcome Fans”.  Ważnym elementem akcji będzie wprowadzona na czas EURO 2012 nowa usługa, która umożliwi wybór waluty transakcji podczas płacenia międzynarodowymi kartami VISA i Mastercard. Płatność w rodzimej walucie zagwarantuje zagranicznym klientom stacji ORLEN nie tylko wygodę czy przejrzystość transakcji, ale także oszczędność wynikającą z braku opłat za przeliczenie waluty. Akcja „Welcome Fans” rozpocznie się już w połowie maja.

Natomiast już od 21 kwietnia, w ramach akcji promocyjnej prowadzonej pod hasłem  „Przyjmij piłkę!”, wszyscy klienci ponad tysiąca stu stacji paliw pod marką ORLEN w całej Polsce będą mogli stać się posiadaczami piłek nożnych PUMA oraz unikalnych piłek kolekcjonerskich przygotowanych na wyłączność Koncernu. Ponadto, dla ułatwienia zmotoryzowanym fanom zakupu niezbędnego wyposażenia kibica, na głównych obiektach sieci ORLEN w całym kraju pojawi się specjalna oferta akcesoriów w biało-czerwonych barwach.

– Mistrzostwa Europy to doskonała okazja, żeby wykorzystać potencjał Grupy ORLEN, której sieć obejmuje cztery kraje środkowoeuropejskie, z których trzy: Polska, Niemcy i Czechy z pewnością zanotują bardzo duży wzrost ruchu samochodowego w związku z rozgrywkami. Właśnie te trzy kraje obejmuje nasza akcja „Welcome Fans”. Liczymy na wzmocnienie wizerunku ORLEN-u jako biznesowego lidera w tej części Europy oraz oczywiście na zdobycie nowych, stałych klientów naszych stacji – powiedział Marek Podstawa, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży.

Obecnie wszyscy klienci mają możliwość realizacji transakcji w walucie Euro na blisko 300 stacjach paliw PKN ORLEN. Docelowo będzie to możliwe na około 480 obiektach sieci Koncernu zlokalizowanych przy głównych drogach tranzytowych, w miastach, w których będą odbywać się rozgrywki oraz trasach łączących te miejscowości.

– Mamy świadomość, że nasza sieć stacji będzie ważnym elementem systemu obsługi gości przemieszczających się po polskich drogach podczas zbliżającego się święta futbolu. Dlatego staramy się zapewnić naszym klientom dodatkowe udogodnienia i poczucie  bezpieczeństwa. Wizytówką polskiego standardu usług i produktów, a także polskiej gościnności, będą dwie najnowsze stacje paliw działające pod marką ORLEN zbudowane w formule Miejsca Obsługi Podróżnych przy autostradzie A2, zaledwie 5 km od granicy polsko-niemieckiej – powiedział Marek Podstawa.

Obiekty zlokalizowane są w strategicznych punktach autostrady A2, głównej arterii łączącej Warszawę z układem komunikacyjnym Europy zachodniej. Uruchomione niedawno obiekty należą do najnowocześniejszych spośród 17 już funkcjonujących MOP w sieci PKN ORLEN. Obiekty są przyjazne dla rodzin z małymi dziećmi – są na nich  kąciki do zabawy oraz wygodne miejsce do przewijania maluchów. 

Stacja położona w miejscowości Sosna jest pierwszym obiektem na trasie A2, który zaoferuje przybywającym z kierunku zachodniego kibicom możliwość wypoczynku, posiłku i zakupów. Stacja w miejscowości Gnilec,  będzie żegnać wszystkich wyjeżdżających z Polski fanów sportu. Obie stacje charakteryzują się dużą przepustowością, co w kontekście zwiększonego ruchu pojazdów podczas EURO 2012 będzie znacznym ułatwieniem dla klientów. Do dyspozycji wszystkich podróżnych będzie 12 stanowisk do tankowania samochodów osobowych, 4 stanowiska LPG oraz 8 specjalnych stanowisk do tankowania samochodów ciężarowych i autobusów.  

Podróżni odwiedzający Miejsca Obsługi Podróżnych w Gnilcu i Sośnie będą mogli skorzystać również z bogatej oferty pozapaliwowej. W ofercie gastronomicznej oprócz znanych orlenowskich przekąsek, znalazły się również restauracyjne dania obiadowe i desery. W części restauracyjnej są aż 72 miejsca siedzące dla klientów stacji, którzy w komfortowych warunkach będą mogli odpocząć i nabrać sił do dalszej, bezpiecznej podróży.