27.07.2012

Olimpijczycy pod skrzydłami ORLENU

Reprezentacja Olimpijska, w skład której wchodzą między innymi lekkoatleci Grupy Sportowej ORLEN oraz drużyna narodowa siatkarzy, już 27 lipca rozpocznie zmagania w Londynie. Wszystkim startującym Polakom patronuje PKN ORLEN.

Podczas olimpiady swoje umiejętności zaprezentuje ponad 200 polskich sportowców, którzy będą walczyć o najwyższe trofea w 22 dyscyplinach.

– Olimpiada jest tylko raz na cztery lata. Dlatego nie ma cenniejszych medali niż olimpijskie i nie ma większych emocji niż te, które budzą sportowcy podczas igrzysk. Jesteśmy sponsorem polskiej reprezentacji, ale przede wszystkim jesteśmy kibicami. Mam nadzieję, że nasza pozytywna energia dotrze do Londynu, by dodać skrzydeł polskim zawodnikom w walce o złoto – powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN

Doskonałe wyniki polskich sportowców świadczą o ich znakomitym przygotowaniu do rozpoczynającej się sportowej imprezy. Do faworytów zaliczany jest kulomiot Tomasz Majewski – złoty medalista olimpijski z Pekinu 2008, który kończy swój program treningowy osiągając rewelacyjne wyniki. 7 czerwca br. zdeklasował rywali podczas mityngu Bislett Games w Oslo: zwyciężył, wyprzedzając o ponad pół metra Kanadyjczyka Dylana Armstronga.

– Moje pchnięcie kulą trwa niewiele ponad sekundę, a ćwiczę przecież non-stop. Można zatem sobie wyobrazić jak istotna to będzie sekunda. Znów jedna z tych najważniejszych w moim życiu – komentuje swój olimpijski występ Majewski.

Doskonałą formę prezentuje także Piotr Małachowski, który na swoim koncie ma już srebro olimpijskie wywalczone w Pekinie w 2008 r. W maju br. zwyciężył w zawodach Diamentowej Ligi w katarskim Dausze, gdzie udało mu się posłać dysk o 2,53 m dalej niż wynosi minimum kwalifikacyjne na Igrzyska Olimpijskie. Polski mistrz rzutu dyskiem zawsze stara się być o kilka metrów do przodu,  w Londynie chce o tym przypomnieć i liczy na powtórzenie wyniku z Kataru. Anita Włodarczyk w tegorocznych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce stanęła na najwyższym stopniu podium. Potwierdza to jej dobre przygotowanie do rozpoczynających się Igrzysk i daje nadzieje na wymarzony złoty medal olimpijski. O olimpijskie złoto  będzie walczył również Henryk Szost – obecnie najszybszy maratończyk na świecie niepochodzący z Afryki. Najwyższe trofeum jest również ambicją czempionów biegów średnich – Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego. Młodzi sportowcy mają już na swoich kontach wiele sukcesów i olbrzymie apetyty na kolejne sukcesy.

Niezwykłe, olimpijskie emocje będą towarzyszyły oczywiście fanom piłki siatkowej. Polska reprezentacja w tej dyscyplinie, po zwycięstwie w Lidze Światowej, jest faworytem do złotego medalu. W Igrzyskach weźmie także udział najlepszy, polski duet siatkarski - Grzegorz Fijałek oraz Mariusz Prudel, którzy powalczy o złoto na piaszczystym podłożu.

Zaangażowanie PKN ORLEN w sponsoring Reprezentacji Olimpijskiej jest elementem programu wspierania imprez sportowych o randze międzynarodowej, ważnych z punktu widzenia Polaków. Tego typu projekty wpływają pozytywnie na postrzeganie marki oraz pozwalają maksymalnie wykorzystywać możliwości płynące z zaangażowania Koncernu w rozpoznawalne przedsięwzięcia.