10.08.2012

Olimpijskie srebro dla Anity Włodarczyk

Anita Włodarczyk, zawodniczka lekkoatletycznej Grupy Sportowej ORLEN, zdobyła srebrny medal w rzucie młotem na Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012. Po tytule Mistrzyni Świata z 2009 r. oraz 1. miejscu podczas Mistrzostw Europy 2012, przyszedł czas na olimpijskie srebro. 

Anita zaczęła dobrze, z wynikiem ponad 75 metrów. Każdy kolejny rzut był lepszy od pierwszego, a jej najlepszy rezultat to aż 77,6 metra w ostatnim, spektakularnym podejściu. Młociarka była w rewelacyjnej formie i nie zawiodła kibiców, którzy byli niemalże pewni jej obecności w pierwszej, olimpijskiej trójce. Pomimo jednego spalonego rzutu, który był jednym z najdalszych, Anicie udało się powtórzyć dobre wyniki i zdobyć swój pierwszy, olimpijski medal. Drugą Polką w finałowej rywalizacji w tej konkurencji była Joanna Fiodorow, jednak nie udało jej się uzyskać pozycji medalowej. Chwilę wcześniej, również w finale, startował nasz tyczkarz – Łukasz Michalski, jednak po trzecim, nieudanym skoku odpadł z rywalizacji.

– Wierzyłem w Anitę, tak jak wcześniej wierzyłem w Tomka Majewskiego. Oboje są świetnymi sportowcami i fantastycznymi ludźmi, ale oczywiście do samego końca nigdy nie można być pewnym zwycięstwa, bo taki jest sport. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że kolejny zawodnik z Grupy Sportowej ORLEN stanął na podium – powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Medal wywalczony przez Anitę Włodarczyk jest już 10 krążkiem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Zawodnicy z Grupy Sportowej ORLEN mają na swoim koncie także złoto, którym Tomasz Majewski obronił tytuł mistrza olimpijskiego z Pekinu. W klasyfikacji medalowej Polska zajmuje 29 miejsce. 

Młociarka Anita Włodarczyk pod skrzydła ORLENu trafiła w 2009 r. W tym czasie miała już na swoim koncie mistrzostwo i rekord świata. Anita jest złotą medalistką mistrzostw świata z 2009 r., mistrzostw Europy z 2012 r. oraz zdobywczynią brązu w 2010 r. To także podwójna rekordzistka świata – rekordy ustanowiła w sierpniu 2009 r. (77,96 m) podczas mistrzostw świata w Berlinie, a następnie 6 czerwca 2010 roku podczas meetingu w Bydgoszczy (78,30 m) - rezultat ten jest jej życiowym wynikiem, rekordem świata oraz Europy 2010 roku. Po sukcesach z 2009 roku Koncern postanowił zaangażować się w sponsoring tej utalentowanej i utytułowanej zawodniczki, co obu stronom przynosi wymierne i długookresowe korzyści.

Obecnie lekkoatletyka, obok sportu motorowego oraz siatkówki, stanowi najważniejszy obszar działalności marketingowych PKN ORLEN w zakresie sponsoringu sportu. Koncern, podczas trwających Igrzysk Olimpijskich,  jest sponsorem narodowej Reprezentacji Olimpijskiej jako całości, a także wspiera indywidualnie niektórych zawodników.  W ramach lekkoatletycznej Grupy Sportowej ORLEN pod skrzydłami firmy znajdują się - obok Anity Włodarczyk - dyskobol Piotr Małachowski, kulomiot Tomasz Majewski, biegacze średniodystansowi: Adam Kszczot i Marcin Lewandowski oraz maratończyk - Henryk Szost. Ponadto Koncern jest sponsorem siatkarskiej reprezentacji polski oraz wspiera parę plażową - Prudel i Fijałek.