26.01.2012

Paliwa na stacjach ORLEN tańsze niż na stacjach innych koncernów paliwowych

Stacje własne sieci ORLEN należą do najtańszych w Polsce. Pod względem średnich cen detalicznych benzyny i diesla stacje ORLEN zajmują 5. pozycję w grupie największych sieci stacji działających na krajowym rynku.

W drugiej połowie stycznia systematycznie spadają hurtowe ceny paliw PKN ORLEN. W stosunku do szczytów cenowych, które wystąpiły w dniach 10-13 stycznia, dziś diesel jest tańszy o 218 zł /m sześć. a benzyna o prawie o 130 zł/m sześć. Obniżkom sprzyjała umacniająca się złotówka przy jednoczesnej stabilizacji notowań ropy naftowej. Korzystając z poprawy uwarunkowań makroekonomicznych, PKN ORLEN począwszy od drugiej dekady stycznia wprowadził w sprzedaży hurtowej dziewięć obniżek ES95 oraz siedem obniżek ON. W efekcie tych działań, od 10 stycznia benzyna bezołowiowa potaniała w hurcie o prawie 130 zł netto /1000 l, a diesel od 13 stycznia o 218 zł netto/1000 l.

Od początku ubiegłego roku Koncern prowadzi aktywną politykę stymulowania popytu i amortyzowania wpływu niekorzystnych czynników zewnętrznych na ceny paliw w Polsce. W podanej dzisiaj przez Koncern prognozie wyników osiągniętych w czwartym kwartale 2011r. widoczny jest wzrost wolumenu sprzedaży detalicznej PKN ORLEN o 9 proc., podczas gdy sprzedaż oleju napędowego w Polsce rosła w tym okresie (szacunkowo) zaledwie o około 3 proc. a sprzedaż benzyn malała rok do roku o około 4 proc. Większa dynamika wzrostu sprzedaży na stacjach PKN Orlen w porównaniu do rynku pokazuje wyraźnie, że polscy kierowcy pozytywnie oceniają konkurencyjną ofertę cenową Koncernu.

Jednocześnie Polska nadal pozostaje krajem należącym do grupy rynków Unii Europejskiej, na których ceny paliw należą do najniższych, nie tylko w zestawieniu z obszarem Europy zachodniej, ale również naszych bliskich sąsiadów takich Czechy, Słowacja czy kraje nadbałtyckie.