13.12.2013

Wyjątkowy „Dar serca – kolędy z gwiazdami'' wesprze rozwój utalentowanych dzieci

Znani artyści z list przebojów wraz z utalentowanymi wokalnie wychowankami Rodzinnych Domów Dziecka nagrali w duetach najbardziej znane polskie kolędy na płycie „Dar Serca – kolędy z gwiazdami”. Dochód ze sprzedaży albumu zostanie przekazany na rozwój utalentowanych podopiecznych z rodzinnych placówek wychowawczych w ramach programów stypendialnych prowadzonych przez Fundację ORLEN-DAR SERCA. W nagraniu tej wyjątkowej, bo charytatywnej świątecznej płyty udział wzięli m.in. Staszek Soyka, Ewa Farna, Honorata Honey Skarbek, Blue Cafe, Jacek Stachursky, Halinka Mlynkowa, Paulla, Rafał Brzozowski, a także Tomasz Karolak i Bartek Miecznikowski.

Na świątecznym albumie znajduje się jedenaście wspaniale zaśpiewanych kolęd, a wśród nich najbardziej popularne jak;  „Dzisiaj w Betlejem”, „Jezus malusieńki”, „Bóg się rodzi”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy Śliczna Panna” czy „Przybieżeli do Betlejem”.

Płyta powstała dzięki współpracy Fundacji ORLEN – DAR SERCA wraz z wytwórnią Magic Records, która zorganizowała konkurs wśród utalentowanych wokalnie wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka, pragnących rozwijać swoje pasje muzyczne. Nagrodą główną w konkursie było nagranie  kolęd w duetach z polskim artystami sceny muzycznej. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów z  Rodzinnych Domów Dziecka z całej Polski.

Album jest już w sprzedaży na wybranych stacjach paliw ORLEN. Aby wesprzeć szczytny cel, a jednocześnie stać się posiadaczem płyty za jedyne 2 zł, wystarczy zakupić ulubioną kawę na stacji. Płyta dostępna jest także w sprzedaży w salonach sieci: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN, REAL oraz wybranych sklepach internetowych.

PKN ORLEN wraz z Fundacją ORLEN – DAR SERCA od lat wspiera talenty wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka przyznając stypendia dla podopiecznych osiągających wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. - Organizując konkurs wierzyliśmy, że zachęci on wszystkie dzieciaki z RDD do zaprezentowania swoich talentów wokalnych. Jesteśmy przekonani, że udział w nagraniu płyty to niepowtarzalna szansa do zaprezentowania swoich zdalności artystycznych u boku tak wspaniałych i doświadczonych artystów – powiedział Leszek Kurnicki Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

Fundacja ORLEN – DAR SERCA wspiera blisko 300 działających w Polsce Rodzinnych Domów Dziecka i Ośrodków Opiekuńczo - Wychowawczych Typu Rodzinnego, w których szansę na pełne godności dzieciństwo uzyskuje ponad 2200 wychowanków. Dzięki zamieszkaniu w nowej rodzinie dzieci odzyskują spokój i poczucie bezpieczeństwa, są troskliwie wychowywane, kochane oraz rozumiane, co pozwala im na lepszy rozwój intelektualny i emocjonalny. Fundacja ORLEN – DAR SERCA finansuje proces leczenia i rehabilitacji wychowanków oraz organizuje zimowe i letnie wczasy dla całych rodzin. Szczególnie utalentowane dzieci otrzymują stypendia edukacyjne. Fundacja organizuje także wyjątkowe konkursy plastyczne oraz muzyczne, jak np.  „Zaśpiewaj kolędę z gwiazdą”, który wyłonił zwycięzców do sesji nagraniowej płyty z kolędami zaśpiewanymi wspólnie ze znanymi artystami. Osiągnięcia i zainteresowania podopiecznych Fundacji można śledzić na profilu „Debeściaki” umieszczonym na FB.

Fundacja podnosi kwalifikacje prowadzących Rodzinne Domy Dziecka i Placówki Opiekuńczo - Wychowawczych Typu Rodzinnego organizując warsztaty i spotkania z autorytetami, praktykami i terapeutami opieki rodzinnej. Wydaje także poradniki z zakresu wychowania, pedagogiki i prawa, których autorami są naukowcy i eksperci z uczelni pedagogicznych. Prowadzi również portal „Strefa RDD”, który służy opiekunom jako platforma komunikacji i baza przydatnej wiedzy.

ORLEN – DAR SERCA jest organizacją pożytku publicznego, powołaną w 2001 roku do prowadzenia działań służących wyrównywaniu szans dzieci pozbawionych naturalnej opieki rodzicielskiej. W realizacji swojej dobroczynnej strategii prowadzi akcję „1%=TWÓJ DAR SERCA. Wesprzyj dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka!”. Do akcji pomocy dzieciom z Rodzinnych Domów Dziecka może włączyć się każdy klient stacji paliw ORLEN, przekazując określoną liczbę punktów w programie VITAY.

O nagraniu płyty dowiesz się m.in. pod tym adresem: http://cozatydzien.tvn.pl/wideo,1227,v/koledy-z-gwiazdami,1016046.html
Kolęda "Gdy Śliczna Panna" w wykonaniu wszystkich artystów wraz z podopiecznymi Fundacji ORLEN Dar Serca - http://www.youtube.com/watch?v=In75mC2ExY4