13.02.2013

Światowa czołówka maratończyków na ORLEN Warsaw Marathon

Należący do światowej czołówki maratończyk, Jaouad Gharib (rekord życiowy – 02:05:27), wicemistrz olimpijski z Pekinu i mistrz świata z Paryża i Helsinek pobiegnie w pierwszej edycji ORLEN Warsaw Marathon, która odbędzie się 21 kwietnia. Oprócz niego w zawodach wezmą udział również najszybszy Europejczyk Henryk Szost (02:07:39) oraz utytułowani Dmitry Baranovsky (02:07:15) i Artur Kozłowski (02:10:58).

Zawodnicy pobiegną na królewskim dystansie 42,195 km. Uzupełnieniem biegu odbywającego się w randze 83. Mistrzostw Polski w Maratonie Mężczyzn, będą dystanse na 10 km oraz 3,33 km.

Cieszymy się, że tak znakomity maratończyk jak Jaouad Gharib przyjął nasze zaproszenie do udziału w ORLEN Warsaw Marathon. Dzięki temu wszyscy miłośnicy biegania w Polsce będą mieli wyjątkową okazję zmierzyć się z absolutną światową czołówką – powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN. – Jest to kolejny dowód na to, że jako największa polska firma angażujemy się w przedsięwzięcia, które wyznaczają zupełnie nowe standardy nie tylko jeśli chodzi o oprawę wydarzenia, ale przede wszystkim ich poziom sportowy.

ORLEN Warsaw Maraton aspiruje do europejskiej czołówki również jeśli chodzi o łączną pulę nagród, najwyższą w Polsce w biegach długich. O skali przedsięwzięcia świadczy również to, że partner wydarzenia, firma Mercedes-Benz zdecydowała się przeznaczyć nowego MERCEDESA CLA, jako nagrodę w konkursie, jaki zostanie przeprowadzony wśród wszystkich biegaczy, którzy zapiszą się na bieg maratoński lub bieg na 10 km i dobiegną do mety. Dodatkowo wśród wszystkich uczestników biegu zostaną rozlosowane zegarki, które zapewni partner imprezy, firma TIMEX.

W przeddzień maratonu, 20 kwietnia, odbędzie się uroczystość otwarcia oraz charytatywny bieg na 3,33 km BiegamBoLubię POMAGAM. W imieniu każdego kto zdecyduje się na przebiegnięcie dystansu wokół Stadionu Narodowego PKN ORLEN przekaże 10 zł na stypendium dla uzdolnionej sportowo młodzieży z Rodzinnych Domów Dziecka.

PKN ORLEN we współpracy z fundacją FUNdacja BIEGanie rozpoczął również rekrutację wolontariuszy. W planie jest pozyskanie i przeszkolenie ponad 1000 osób, które będą obsługiwać imprezę.

 

***

ORLEN Warsaw Marathon to narodowe święto biegania, impreza jednocząca wszystkich amatorów sportu. W trzech biegach na różnych dystansach (maraton, 10 km oraz charytatywny bieg na 3,33 km BiegamBoLubię POMAGAM) może pobiec każdy, a pierwsze tysiąc osób na mecie zostanie uhonorowanych nagrodami pieniężnymi. Dla wszystkich uczestników przygotowano bogaty pakiet startowy firmy ASICS, a początkowe wpisowe ustalono na promocyjnym poziomie 49 zł (ORLEN Warsaw Marathon) oraz 39 zł (Bieg na 10 km). Start w biegu charytatywnym jest bezpłatny. W trakcie imprezy zostaną rozegrane 83. Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn. Swój udział w ORLEN Warsaw Marathon zapowiedziało wiele znakomitych osobistości świata sportu, m.in. Henryk Szost, najszybszy maratończyk w Europie.

Więcej informacji o ORLEN Warsaw Marathon można znaleźć na: www.orlenmarathon.pl
www.facebook.com/ORLENmarathon

Kontakt dla mediów:

Tomasz Ignatowicz, LIVE, tel.: 600 384 484,
e-mail: tomek@live.com.pl

Katarzyna Dejmek, LIVE, tel.: 600 802 200,
e-mail: kasia@live.com.pl