15.03.2013

Już ponad 5 tysięcy chętnych na 10 km w ORLEN Warsaw Marathon

Zainteresowanie organizowanym w ramach ORLEN Warsaw Marathon biegiem na 10 km już przerosło oczekiwania. Liczba zarejestrowanych w tej kategorii przekroczyła 5 tysięcy osób. Dlatego ORLEN zdecydował o zwiększeniu limitu zgłoszeń do 10 tysięcy miejsc. Dodatkowo, okres obowiązywania najniższej opłaty wpisowej w biegu na 10 km został wydłużony aż do 29 marca. ORLEN Warsaw Marathon już 20 i 21 kwietnia.

Bieg na 10 km to trzeci dystans ORLEN Warsaw Marathon, obok flagowego maratonu oraz charytatywnego biegu na 3,33 km. Oprócz klasyfikacji indywidualnej w biegu na 10 km obowiązywać będzie także klasyfikacja drużynowa, a wysokość wpisowego do 29 marca to wciąż 39 zł. W biegu charytatywnym opłata startowa nie obowiązuje.

Na zawodników, którzy podejmą wyzwanie i wystartują na dystansie 10 km, czekać będzie bogaty pakiet startowy. Zestaw zawiera biegową koszulkę, zaprojektowaną specjalnie na potrzeby ORLEN Warsaw Marathon. W pakiecie znajdzie się również sznurowany worek materiałowy na plecy. Koszulkę oraz worek dostarczy partner techniczny, firma ASICS. Skład zestawu uzupełni ponadto voucher zniżkowy (10%) na zakupy akcesoriów biegowych w SklepBiegacza.pl. Każdy uczestnik biegu na 10 km, który ukończy dystans w regulaminowym czasie, weźmie też udział w specjalnym konkursie, w którym do wygrania jest nowy Mercedes CLA.

 

***

ORLEN Warsaw Marathon to narodowe święto biegania, impreza jednocząca wszystkich amatorów sportu. W trzech biegach na trzech dystansach - maraton, 10 km oraz charytatywny bieg na 3,33 km BiegamBoLubię POMAGAM - może pobiec praktycznie każdy. Dla wszystkich uczestników przygotowano bogaty pakiet startowy firmy ASICS. Opłata startowa za bieg na 10 km utrzymana zostaje na promocyjnym poziomie 39 zł aż do 29 marca. Wpisowe za udział w dystansie 42,195 km od 17 marca wynosi 69 zł, a start w biegu charytatywnym jest bezpłatny. Na zwycięzców biegu maratońskiego czekają wysokie nagrody, a pierwsze tysiąc osób zostanie uhonorowanych rabatami na paliwo w postaci punktów VITAY. W trakcie imprezy zostaną rozegrane 83. Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn. Swój udział w ORLEN Warsaw Marathon zapowiedziało wiele znakomitych osobistości świata sportu, m.in. Henryk Szost, najszybszy maratończyk w Europie oraz Jaouad Gharib, wicemistrz olimpijski z Pekinu i mistrz świata z Paryża i Helsinek.