23.10.2013

ORLEN z paczką

Na ponad 650 stacjach paliw sieci ORLEN klienci mogą już odbierać, a w przyszłości również nadawać przesyłki pocztowe w systemie 24 h przez 365 dni w roku. Nowa usługa jest innowacyjnym rozwiązaniem na rynku krajowym, ale doskonale sprawdziła się już w krajach Europy Zachodniej.

Usługa „Stacja z Paczką” umożliwia klientom indywidualnym oraz firmom nadawanie i odbieranie przesyłek pocztowych o masie do 25 kg na wybranych stacjach ORLEN na terenie całej Polski.

– Systematycznie rozszerzamy portfolio usług dostępnych na naszych stacjach. Z pewnością zaletą naszej sieci w kontekście tego typu nowoczesnych rozwiązań jest jej liczebność i równomierne rozmieszczenie terytorialne obiektów. Zapewnia to optymalny dostęp do usługi nadawcom i odbiorcom przesyłek – powiedział Marek Balawejder, dyrektor wykonawczy ds sprzedazy detalicznej PKN ORLEN.

Proces korzystania z usługi jest zaawansowany technologicznie i dzięki temu niezwykle łatwy w obsłudze dla odbiorców i nadawców oraz pracowników stacji. Nowoczesny panel do zarządzania zleceniem pozwala na łatwe przyłączenie do systemu „Stacja z paczką”, który nadzoruje całość procesu realizacji zlecenia począwszy od pracy przewoźnika, po wydanie przesyłki klientowi końcowemu.

Unikalna technologia logistyczna otwiera też nowe możliwości dla nadawców przesyłek, szczególnie z szeroko pojętego sektora e-commerce tj.: przedsiębiorcom, osobom zarządzającym sklepami internetowymi, przedstawicielom rynku MLM, centrom dystrybucji, ale również osobom prywatnym. Usługa umożliwia składanie zamówień np. w sklepach internetowych ze wskazaniem wybranej stacji ORLEN, gdzie chcieliby odebrać paczkę. Adresaci są powiadamiani poprzez sms o statusie przesyłki i sami decydują kiedy ją odbiorą.

– Projekt jest odpowiedzią na m. in. aktywny tryb życia Polaków, którzy pragną szybkiego wyboru opcji dostawy oraz sami chcą decydować o miejscu i czasie odbioru lub nadania przesyłki. Nowe oblicze dostaw – Stacja z Paczką – to dodatkowo elastyczność i wygoda w ekonomicznym modelu rozliczeniowym. Usługa jest wykorzystywana przez sklepy internetowe, które dzięki Stacji z Paczką mogą przedstawić swoim klientom ekonomiczne rozwiązanie, a także uwiarygodnić się, oferując ponad 650 punktów osobistego odbioru (POO) na Stacjach Paliw ORLEN czynnych 24 godziny 365 dni w roku – mówi o nowej usłudze Damian Puczyński, Prezes Zarządu Dazumi Sp. z o.o, dostawcy i technicznego integratora technologii.

Przejrzysty model wprowadzonego na stacjach paliw ORLEN rozwiązania jest najszybciej rozwijającą się usługą logistyczną na świecie i najczęściej wybieraną formą dostaw paczek m. in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, czy Belgii.

Usługa "Stacja z paczką" zostanie zaprezentowana dzisiaj, 23 września w ramach wydarzenia E-commerce Trends 2013 odbywającego się w Warszawie na Stadionie Narodowym.