14.08.2013

Paweł Fajdek w Grupie Sportowej ORLEN

Najmłodszy w historii mistrz świata w rzucie młotem dołącza do grona lekkoatletów wspieranych przez PKN ORLEN. Podczas trwających Mistrzostw Świata w Lekkiej atletyce w Moskwie 24-letni Polak zdobył złoty medal, deklasując rywali już w pierwszym rzucie – na 81,97.

Paweł Fajdek dołącza do światowej, lekkoatletycznej czołówki sponsorowanej przez ORLEN – obecnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą, Tomasza Majewskiego, wicemistrza świata w rzucie dyskiem, Piotra Małachowskiego, wicemistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem, Anity Włodarczyk, a także biegaczy średniodystansowych – Marcina Lewandowskiego i Adama Kszczota – oraz maratończyka, Henryka Szosta.

– Sięgając po najwyższe trofeum podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Lekkiej atletyce Paweł Fajdek udowodnił, że jest w doskonałej formie i ma ambicję, aby mierzyć się z najlepszymi i zwyciężać. Właśnie takich zawodników potrzebujemy w Grupie Sportowej ORLEN. Cieszę się, że właśnie tak utalentowany, młody, polski sportowiec znajdzie się pod naszymi skrzydłami. Liczę, że nasze wsparcie umożliwi mu dalszy rozwój i osiągnięcie kolejnych sukcesów – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu, PKN ORLEN.

Paweł Fajdek rozpoczął swoją międzynarodową karierę w 2008 roku Mistrzostwami Świata juniorów w Bydgoszczy, gdzie uplasował się na 4. miejscu.  Rok później wywalczył 8. lokatę podczas młodzieżowych Mistrzostw Europy w Kownie, a już w 2011 roku w czeskiej Ostrawie - złoto. Polski lekkoatleta jest również dwukrotnym złotym medalistą Uniwersjady – z 2011 i 2013, a od dwóch dni Mistrzem Świata. 

Obecnie lekka atletyka, obok sportu motorowego oraz siatkówki, stanowi najważniejszy obszar działalności marketingowych PKN ORLEN w zakresie sponsoringu sportu. Koncern, podczas trwających Mistrzostw Świata w Lekkiej atletyce,  wspiera zarówno zawodników z Grupy Sportowej ORLEN, jak i całą polską reprezentację oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki.