13.08.2013

Srebro dla Piotra Małachowskiego na Mistrzostwach Świata

Dyskobol Grupy Sportowej ORLEN, obecny rekordzista oraz mistrz Polski w rzucie dyskiem wywalczył srebrny medal podczas wtorkowego finału na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Moskwie. Najlepszy wynik osiągnął w przedostatniej serii - 68,36 metra.

Zdobyte wczoraj wicemistrzostwo świata to efekt intensywnej walki z Niemcem i najsilniejszym rywalem Polaka – Robertem Hartingiem – oraz Estończykiem, Gerdem Kanterem, który ostatecznie zdobył brązowy medal. Polski lekkoatleta już od samego początku figurował na rewelacyjnej, drugiej pozycji, raz uznano jego rzut za spalony i na chwilę spadł na trzecią lokatę, po czym ponownie wspiął się w górę. Ustąpił miejsca mistrzowi olimpijskiemu z Londynu, który jednocześnie obronił tytuł mistrza świata z Daegu oraz z Berlina – tam również odbył się pamiętny pojedynek pomiędzy Małachowskim a Hartingiem.

– Wicemistrzostwo Piotra to wspaniałe podsumowanie jego tegorocznych osiągnięć. Jak zawsze pokazał klasę i postawił poprzeczkę, której prawie nikomu nie udało się przeskoczyć. Cieszę się, że dobra passa Grupy Sportowej ORLEN trwa i będę trzymać kciuki za wszystkich startujących w mistrzostwach Polaków. Serdecznie gratulujemy znakomitego wyniku – to wspaniałe, że mamy okazję wspierać tak utalentowanych sportowców – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu, PKN ORLEN.

To już drugi medal wywalczony przez Polaków podczas Mistrzostw Świata. Trzeciego dnia imprezy znakomity młocista Paweł Fajdek zwyciężył w swojej konkurencji deklasując rywali już w pierwszym rzutem na odległość 81,97 m. Tym samym zawodnik reprezentacji Polski, której sponsorem jest PKN ORLEN, został najmłodszym zwycięzcą tej konkurencji w historii MŚ. Dziś Piotr Małachowski również zakończył występ sukcesem i stanął na podium Mistrzostw Świata.

Piotr Małachowski, swoim wynikiem udowodnił, że jest doskonale przygotowany i w tym sezonie ma zamiar sięgać po najwyższe trofea. Podczas lipcowych, lekkoatletycznych zawodów w Toruniu po raz kolejny zdobył mistrzostwo Polski, rzucając dyskiem na odległość 66,87 metrów. Natomiast w czerwcu, w trakcie zawodów w Hengelo ustanowił nowy rekord Polski, czyli 71,84 metry, poprawiając stary wynik – również należący do niego – o dwa metry.

Piotr Małachowski pod skrzydła PKN ORLEN trafił w 2009 roku. Zawodnik już ośmiokrotnie triumfował nie tylko jako rekordzista Polski w rzucie dyskiem, ale także mistrz Polski w tej dyscyplinie Dyskobol jest również srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz Mistrzostw Świata w Berlinie i Mistrzostw Europy w Barcelonie. Do niego należy też zwycięstwo w Diamentowej Lidze z 2010 roku.

Obecnie lekkoatletyka, obok sportu motorowego oraz siatkówki, stanowi najważniejszy obszar działalności marketingowych PKN ORLEN w zakresie sponsoringu sportu. Koncern, podczas trwających Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, wspiera zarówno zawodników z Grupy Sportowej ORLEN, jak całą polską reprezentację oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki.