16.08.2013

Włodarczyk wraca ze srebrem i nowym rekordem Polski

Lekkoatletka Grupy Sportowej ORLEN, Anita Włodarczyk, zdobyła w piątek srebrny medal w rzucie młotem podczas Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce 2013. Rzucając na rewelacyjne 78,46 m wicemistrzyni olimpijska oraz mistrzyni Europy z 2012 r. ustanowiła nowy rekord Polski w swojej dyscyplinie.

Walka w czołówce była niezwykle emocjonująca - Anita przejęła prowadzenie po trzeciej kolejce, rzucając na 77,79 m. Jednak jej główna rywalka, Tatiana Łysenko, odpowiedziała rzutem na 78,80 m, dając sygnał, że tak łatwo nie zrezygnuje ze złota. Po tej sytuacji Polka wykonała jeszcze lepszy rzut, na 78,46 m, choć zabrakło jej kilkudziesięciu centymetrów, aby pokonać Rosjankę. Dwie ostatnie kolejki już nie wpłynęły na czołowe wyniki, Anicie ustąpiła Chinka, Wenxiu Zhang, z wynikiem 75,58 m.

– Rzut młotem trwa kilka sekund, a przygotowanie się do uzyskiwania w nim tak rewelacyjnych wyników - lata. Cieszę się, że tak długi czas zechciała poświęcić swojej pasji Anita Włodarczyk, bo to właśnie dzięki jej wielkiemu zaangażowaniu i wytrwałości w dążeniu do celu Polska jest dzisiaj w światowej czołówce! Cieszę się, że PKN ORLEN wspiera najwybitniejszych, polskich sportowców i uczestniczy w tak historycznych chwilach, które przynoszą nam wiele wspaniałych emocji – powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

To już trzeci medal Grupy Sportowej ORLEN w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce. 24-letni Paweł Fajdek w poniedziałek 12 sierpnia zdobył złoto w rzucie młotem, nokautując rywali już przy pierwszym podejściu. Z kolei dwa dni później Piotr Małachowski wywalczył wicemistrzostwo świata w rzucie dyskiem.

Anita Włodarczyk jest związana z PKN ORLEN od 2009 roku. To mistrzyni świata w rzucie młotem z 2009 roku oraz mistrzyni Europy z 2012 roku. Również rok temu zawodniczka wywalczyła rewelacyjne, drugie miejsce podczas igrzysk olimpijskich w Londynie oraz brązowy medal w trakcie europejskich mistrzostw w 2010 roku. Bieżący rok przyniósł młociarce srebrny medal podczas drużynowych mistrzostw Europy w Gateshead.

Obecnie lekkoatletyka, obok sportu motorowego oraz siatkówki, stanowi najważniejszy obszar działalności marketingowych PKN ORLEN w zakresie sponsoringu sportu. Koncern, podczas trwających Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, wspiera zarówno zawodników z Grupy Sportowej ORLEN, jak całą polską reprezentację oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki.