21.11.2014

PKN ORLEN wyróżniony w konkursie Diamenty Polskiej Chemii 2013

PKN ORLEN został wyróżniony nagrodą w kategorii specjalnej „Efektywność w zarządzaniu – Spółka Roku” w konkursie Diamenty Polskiej Chemii 2013, odbywającego się w ramach konferencji przemysłu chemicznego „Chemical Industry Forum & Awards Gala”.

Konferencja, zorganizowana przez Executive Club to ogólnopolskie spotkanie liderów sektora chemicznego. Głównym tematem, trzeciej edycji konferencji były perspektywy rozwoju polskiego sektora chemicznego i konkurencyjność spółek chemicznych na rynkach zagranicznych. Wydarzenie zakończyło się wręczeniem nagród dla najlepszych spółek z branży chemicznej za szczególne osiągnięcia w 2013 roku.

PKN ORLEN stanowi wzór dobrej organizacji tak na rynku polskim, jak i w szerszej, europejskiej perspektywie środowiska petrochemicznego. Na podkreślenie i nagrodzenie zasługuje realizowana z konsekwencją i starannością strategia biznesowa, w której zakładane są ambitne cele, a doskonała działalność operacyjna służy ich realizacji. PKN ORLEN niezależnie od tempa rozwoju gospodarczego Polski i warunków makroekonomicznych dzięki skutecznemu i stabilnemu zarządzaniu stale podnosi swoją efektywność. Spółka jest też liderem w obszarze współpracy z inwestorami i sprawozdawczości finansowej. –  tak organizatorzy konkursu uzasadnili przyznanie Koncernowi nagrody w kategorii „Efektywność w zarządzaniu – Spółka Roku”.

Jest to kolejna nagroda przyznana Koncernowi w historii konkursu. W ubiegłym roku Grupa ORLEN została nagrodzona tytułem „Lidera Ekologii”. Patronat honorowy nad konferencją objęło Ministerstwo Skarbu Państwa.