06.05.2015

Karty paliwowe ORLEN dla płockiej Straży Miejskiej

PKN ORLEN oraz Fundacja ORLEN – DAR SERCA przekazały Straży Miejskiej w Płocku karty na zakupy paliwa na stacjach sieci ORLEN. Darowizna w wysokości 12 000 zł zostanie wykorzystana w ramach działań prewencyjnych służących wzmocnieniu bezpieczeństwa płocczan.Karty na bezpłatne tankowanie paliwa z rąk Leszka Kurnickiego, Dyrektora Wykonawczego ds. Marketingu PKN ORLEN odebrał Komendant Straży Miejskiej w Płocku - Andrzej Wochowski.

– Bezpieczeństwo jest jednym z wielu elementów zaangażowania PKN ORLEN w życie Płocka. Jesteśmy odpowiedzialni za nasze otoczenie, dlatego wspieramy służby dbające o spokój i bezpieczeństwo mieszkańców, którzy w dużej mierze są naszymi pracownikami – podkreślił na spotkaniu dyrektor Leszek Kurnicki.

PKN ORLEN oraz korporacyjna Fundacja ORLEN – DAR SERCA od lat wspierają liczne programy i akcje związane z bezpieczeństwem mieszkańców Płocka i regionu. W ostatnich kilku latach, Koncern podarował służbom mundurowym m.in. sprzęt komputerowy i samochody, a także dofinansował stworzenie sieci teleinformatycznej oraz wsparł liczne akcje edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa.

Prowadzone przez PKN ORLEN systematycznie od wielu lat działania na rzecz płockiej społeczności pozwalają Spółce na skuteczne budowanie szeroko rozumianego kapitału społecznego Płocka. Jak wynika z prowadzonych badań satysfakcji społecznej, mieszkańcy z zadowoleniem przyjmują udział PKN ORLEN nie tylko w podnoszeniu projektów zwiększających bezpieczeństwo, ale także programów poprawiających jakość opieki medycznej w mieście. Wsparcie Spółki otrzymały również m.in. największe płockie placówki medyczne jak Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku oraz Szpital św. Trójcy. ORLEN i Fundacja ORLEN – DAR SERCA wspierają także różnorodne inicjatywy związane z kulturą, sportem oraz poprawą edukacji. Są to np. m.in. programy stypendialne dla uczniów i studentów będących mieszkańcami Płocka i powiatu płockiego.