20.08.2015

Grupa Sportowa ORLEN na MŚ w Pekinie 2015

​Zawodnicy  Grupy Sportowej ORLEN, już od  22 sierpnia br. staną do rywalizacji o najwyższe miejsca na podium podczas 15. Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce w Pekinie.  Zmagania na najwyższym światowym poziomie potrwają do 30 sierpnia br. 

Podczas ośmiu dni rywalizacji sportowców z ponad 200 krajów nie zabraknie występów czołowych zawodników  Grupy Sportowej ORLEN. Do rywalizacji  o medale w najważniejszej tegorocznej imprezie lekkoatletycznej przystąpi: Anita Włodarczyk (rzut młotem), Tomasz Majewski (pchnięcie kulą), Piotr Małachowski (rzut dyskiem), Adam Kszczot (biegi średniodystansowe), Marcin Lewandowski (biegi średniodystansowe) i Paweł Fajdek (rzut młotem). Areną sportową 15. Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce będzie Stadion Narodowy w Pekinie, na którym rozegranych zostanie łącznie 79. konkurencji
 
Zawodnicy Grupy Sportowej ORLEN w tym sezonie niejednokrotnie udowodnili, że są bardzo dobrze przygotowani.  Mistrzyni Świata  i Europy w rzucie młotem - Anita Włodarczyk -  podczas Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej w Cetniewie, jako pierwsza kobieta na świecie przekroczyła granicę 80 metrów (81,08), poprawiając swój dotychczasowy rekord świata (79,58). W doskonałej formie jest również Paweł Fajdek, który  podczas ostatniego  Memoriału Janusza Kosucińskiego w Szczecinie dwukrotnie poprawiał należący do niego rekord Polski w rzucie młotem (83,93 m). Zaciętą walkę o medale zapowiadają wszyscy sportowcy Reprezentacji Polski.
 
 – Przed naszą reprezentacją, w tym Grupą Sportową ORLEN, którą wspieramy, kolejna szansa na zaprezentowanie swoich możliwości w rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie. Jesteśmy przekonani, że świetna forma sportowców, którą w tym sezonie często mieliśmy okazję podziwiać zagwarantuje emocje na najwyższym poziomie podczas nadchodzących MŚ – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.
 
PKN ORLEN aktywnie wspiera polską lekkoatletykę tworząc z jednej strony warunki do rozwoju najmłodszym sportowcom, z drugiej wspierając profesjonalne kariery zawodnicze i dbając o promocję najwybitniejszych polskich lekkoatletów. W 2008 roku Koncern powołał do życia Grupę  Sportową ORLEN - indywidualny program stypendialny, który objął: Tomasza Majewskiego (pchnięcie kulą), Piotra Małachowskiego (rzut dyskiem), Anitę Włodarczyk (rzut młotem), Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego (biegi średniodystansowe) oraz Henryka Szosta (biegi maratońskie). Po Mistrzostwach Świata w Moskwie do Grupy dołączył Paweł Fajdek (rzut młotem). Koncern wspiera również Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz najważniejsze wydarzenia lekkoatletyczne w kraju.