30.01.2015

PKN ORLEN zwiększa zasięg płatności kartami flotowymi na A4

Kierowcy posiadający karty OPEN DRIVE oraz FLOTA mają już możliwość płatności za przejazdy autostradą A4 na odcinku Katowice-Kraków zarządzaną przez Stalexport Autostrada Małopolska SA. Nowa funkcjonalność oznacza dla użytkowników dwóch kart z portfolio PKN ORLEN możliwość przejechania całej autostrady A4 od zachodniej do wschodniej granicy bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat.

Obecnie, obok autostrady A4, kartami OPEN DRIVE oraz FLOTA można regulować koszty przejazdu na autostradzie A2 (Konin – Stryków) zarządzaną przez GDDKiA i odcinku od zachodniej granicy kraju do Konina, który pozostaje w gestii Autostrady Wielkopolskiej (AWSA).

To bardzo ważne wydarzenie dla nas i naszych Klientów. Umożliwienie płatności kartą Flota na odcinku A4 Kraków – Katowice było najczęstszym postulatem, który słyszeliśmy od naszych partnerów biznesowych. Wierzę, że nasze karty paliwowe będą chętnie wykorzystywane do płatności za ten odcinek autostrady, a nasz zespół będzie tym ciężej pracować nad kolejnymi nowymi ofertami dla klientów – mówi Paweł Wydymus, Dyrektor Biura Rozwoju Sprzedaży Paliw w PKN ORLEN.

Kierowcy zainteresowani realizowaniem płatności kartą FLOTA za przejazd autostradami powinni posiadać karty, których numeracja zaczyna się od cyfr 789715 oraz posiadających przypisaną grupę produktową 36 (karty z nową numeracją wydawane są od sierpnia 2011 roku). Użytkownicy kart FLOTA wydanych przed lipcem 2011 roku mają możliwość wymiany na nową, posiadającą unikalną numerację niezbędną do identyfikacji w systemach międzynarodowych.

Wszystkie karty OPEN DRIVE posiadają już nową numerację, a każda kategoria zakupowa RC ma przypisane opłaty autostradowe.

Więcej informacji o kartach flotowych można uzyskać na stronie www.flota.orlen.pl lub pod wskazanymi numerami Infolinii: 801 235 682 z telefonów stacjonarnych oraz  501 235 682 z telefonów komórkowych.