04.09.2015

ORLEN w gronie „Best managed companies in CEE 2015”

W opublikowanej właśnie 11. edycji rankingu „Best managed companies in CEE 2015” brytyjskiego magazynu finansowego Euromoney, PKN ORLEN ponownie okazał się najlepiej zarządzaną firmą w Polsce. Niezależni analitycy wiodących instytucji finansowych na całym świecie wyróżnili Koncern między innymi za ambitne plany rozwoju i  wysokie kompetencje zarządcze. 

Co roku, na prośbę brytyjskiego magazynu Euromoney, specjaliści z dziedziny finansów i zarządzania oceniają strategię działania wiodących przedsiębiorstw regionu, a na podstawie ich opinii przygotowywane jest zestawienie, którego zwycięzca otrzymuje tytuł najlepiej zarządzanej firmy w poszczególnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. To już drugie wyróżnienie w ostatnich tygodniach, które potwierdza silną pozycję PKN ORLEN nie tylko wśród polskich przedsiębiorstw, lecz również wśród firm Europy Środkowo- Wschodniej.  W opublikowanym pod koniec sierpnia zestawieniu międzynarodowej grupy Coface, na pierwszym miejscu na liście 500 największych spółek w tej części Europy znalazł się właśnie PKN ORLEN, wyprzedzając zdecydowanie pod względem przychodów swojego węgierskiego odpowiednika, firmę MOL. 
 
– Cieszy mnie fakt, że nasza konsekwencja w realizacji ambitnych celów rozwojowych po raz kolejny zyskuje uznanie w oczach międzynarodowych ekspertów rynku kapitałowego. Założenia zapisane w wieloletniej strategii Koncernu pozwalają nam bez przeszkód funkcjonować w dynamicznie zmieniającym się środowisku i elastycznie reagować na trudne do przewidzenia warunki makroekonomiczne. To zwiększa naszą wiarygodność w oczach interesariuszy i potwierdza pozycję w tej części Europy – mówi Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN
 
Ranking Euromoney po raz pierwszy przeprowadzony został w 2005 roku. PKN ORLEN pierwszy raz pojawił się w nim w 2006 roku. Od tego czasu Koncern był już pięciokrotnie wskazywany jako najlepiej zarządzana firma w Polsce. W tegorocznej edycji plebiscytu udział wzięła rekordowa liczba 447 ekspertów reprezentujących duże banki, firmy konsultingowe oraz instytuty naukowe specjalizujące się w rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. 
 
Magazyn Euromoney jest prestiżowym pismem poświęconym europejskim rynkom finansowym i najbardziej znanym tytułem londyńskiego wydawnictwa Euromoney Institutional Investor PLC. Od momentu powołania do życia w roku 1969 Euromoney koncentruje się na tematyce międzynarodowych rynków kapitałowych.