02.12.2015

ORLEN uruchamia pionierską usługę dla klientów flotowych

PKN ORLEN, jako pierwszy na rynku, udostępnia klientom Programu FLOTA unikatowy system, który umożliwi pełną kontrolę parametrów monitoringu GPS zestawionych z wydatkami paliwowymi na stacjach Koncernu. Wprowadzone rozwiązanie pozwoli na wygenerowanie oszczędności w kosztach użytkowania i zarządzania flotą samochodową, a także zwiększy bezpieczeństwo transakcji.

Rozwiązanie Monitoring GPS zostało przygotowane przez PKN ORLEN we współpracy z IMPEL SECURITY POLSKA i jest skierowane zarówno do flot samochodów ciężarowych, jak i osobowych. Każdy nowy klient, korzystający z karty FLOTA, który zamontuje w aucie system GPS firmy IMPEL SECURITY POLSKA otrzyma indywidualne konto w dedykowanym portalu z aktualnym podglądem lokalizacji pojazdu oraz stanem zatankowanego na tym obiekcie paliwa. Jednocześnie system będzie informował o wszelkich niezgodnościach w związku z użytkowaniem flotowych pojazdów w ramach firmy.

– To już druga, po mobiParkingu, innowacyjna usługa wprowadzona w ramach programu FLOTA. Żaden z dostawców kart paliwowych obecnych na rynku, nie oferuje rozwiązania bezpośrednio łączącego monitoring GPS z rozliczaniem kosztów paliwa, także dla aut osobowych. To właśnie ułatwienia, zwiększające komfort zarządzania flotą, umożliwiają PKN ORLEN umocnienie pozycji lidera na tym rynku – podkreślił Sergiusz Kucharz, Dyrektor Działu Sprzedaży Kart Flotowych PKN ORLEN.

Elementem wyróżniającym system Monitoring GPS jest zebranie w jednym miejscu danych umożliwiających bieżącą weryfikację i porównanie ilości zatankowanego paliwa, z transakcją dokonaną przy użyciu karty FLOTA. Informacje zapisane na serwerze pochodzą z zamontowanych w pojazdach nadajników GPS, które lokalizują pozycję pojazdu i przesyłają najważniejsze dane – lokalizację, ilość paliwa, prędkość lub informację o postojach. Pozostałe informacje ułatwiające weryfikację pochodzą z systemu flotowego PKN ORLEN.

Wprowadzone przez PKN ORLEN rozwiązanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa transakcji. Każde zdarzenie, odbiegające od informacji zakodowanych w systemie, jest bardzo szybko raportowane. W związku z tym, właściciele flot samochodowych, mogą uniknąć jakichkolwiek nadużyć w związku z użytkowaniem służbowych pojazdów i w ten sposób wygenerować oszczędności na paliwie.

Jednocześnie system cechuje wygoda użytkowania. Zastosowane rozwiązanie eliminuje konieczność przygotowywania żmudnych porównań, kompilowania danych z różnych systemów czy korzystania z dedykowanych programów. Dzięki usłudze Monitoring GPS we FLOCIE, bieżące porównanie danych jest dostępne od ręki.

PKN ORLEN konsekwentnie poszerza portfolio kart paliwowych i dba o rozwój już funkcjonujących produktów. Program FLOTA, oprócz bezgotówkowego tankowania i zbiorczych faktur z odroczonymi płatnościami oferuje szereg usług dodatkowych takich jak serwisowanie pojazdów, mobiParking, viaTOLL czy płatności za autostrady. Szczegóły oferty oraz dodatkowych usług dostępne są na stronie www.flota.orlen.pl