10.11.2016

ORLEN WARSAW MARATHON wraca na trasę!

Największa i najszybsza impreza biegowa w Polsce wraca na ulice Warszawy! 23 kwietnia 2017 roku, podobnie jak w czterech poprzednich edycjach, zawodnicy będą mogli wziąć udział w biegach na maratońskim dystansie 42,195 km, oraz na 10 km. W przeddzień profesjonalnych konkurencji odbędzie się tradycyjnie rodzinny bieg charytatywny.

Narodowe Święto Biegania na stałe zapisało się na mapie biegowej w kraju. Imponująca liczba ponad 130 tysięcy zawodników, którzy do tej pory wzięli udział we wszystkich edycjach i na wszystkich dystansach ORLEN Warsaw Marathon to najlepsza rekomendacja dla kolejnej odsłony wydarzenia. Zawodnicy ponownie będą rywalizować na dystansach dostosowanych do swoich możliwości. Maraton zostanie uzupełniony biegiem na 10 km. Rejestracja na biegi wystartuje jeszcze w listopadzie. Wkrótce ogłoszone również zostaną szczegóły dotyczące opłat startowych.

Jako organizatorzy jesteśmy pod wrażeniem skali zainteresowania środowiska biegowego i ilości zapytań o kolejną edycję największej imprezy biegowej w Polsce. Otrzymywaliśmy wiele sygnałów, że ORLEN Warsaw Marathon jest wydarzeniem bardzo wyczekiwanym przez biegaczy, dlatego już w kwietniu powrócimy z jeszcze większa energią i mnóstwem niespodzianek dla wiernych sympatyków imprezy i tych, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z bieganiem – mówi Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

ORLEN Warsaw Marathon 2017 to odświeżona i dopracowana formuła, która zakłada profesjonalną obsługę  dla biegaczy, ale także wiele atrakcji dla całych rodzin oraz kibiców. Kolejna edycja wydarzenia nie może się także odbyć bez inicjatywy charytatywnej, w której uczestnicy wesprą działania Fundacji ORLEN Dar Serca. Dla mieszkańców stolicy przygotowana zostanie specjalna oferta kulturalna, a na samych zawodników czekają wyjątkowe pakiety startowe, których szczegóły poznamy niebawem.

ORLEN Warsaw Marathon to impreza, która pod względem organizacyjnym szybko dołączyła do czołowych maratonów w Europie. Świadczą o tym tysiące pozytywnych komentarzy samych uczestników oraz prestiżowe wyróżnienia jak m.in. Silver Label IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych). Ponadto ORLEN Warsaw Marathon wpisany jest do kalendarza AIMS (światowej organizacji skupiającej organizatorów biegów). W ramach wydarzenia odbędą się również 86. Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie.

Zachęcamy do śledzenia kolejnych informacji o przyszłorocznej edycji na www.orlenmarathon.pl oraz facebook.com/orlenmarathon.