23.06.2017

ORLEN kolejny raz nagrodzony przez IR Magazine

W konkursie organizowanym przez prestiżowe czasopismo IR Magazine PKN ORLEN został uhonorowany dwoma nagrodami: "Best in Central & Eastern Europe" oraz "Best ESG communications". To już siódma i ósma nagroda przyznana płockiej spółce przez przedstawicieli rynku kapitałowego za pośrednictwem tego pisma. 

- Uznanie relacji inwestorskich ORLENU za najlepsze w regionie stawia spółkę w gronie światowych liderów w tej dziedzinie. Cieszymy się, że globalny rynek kapitałowy ocenia nas tak wysoko.  Nagrody IR Magazine potwierdzają, że nasze działania zmierzające do jak najlepszego prezentowania spółki na globalnym rynku kapitałowym nie tylko w wymiarze finansowym ale również relacji z całym otoczeniem i przejrzystości mechanizmów działalności, umożliwiające rzetelną wycenę naszych akcji, spotykają się z uznaniem i akceptacją - powiedział Sławomir Jędrzejczyk, Wiceprezes Zarządu PKN ORLEN ds. Finansowych.   
 
Przyznanie kolejnych nagród pokazuje, że wcześniejsze wyróżnienia nie osłabiły zapału spółki do polepszania standardów w dziedzinie prezentowania jej danych finansowych i pozafinansowych. Co więcej nagroda w kategorii "Best ESG communications" świadczy o tym, jak wysoki standard ORLEN prezentuje właśnie w tym obszarze. Skrót ESG oznacza: środowisko, społeczną odpowiedzialność oraz ład korporacyjny i choć spółka może się pochwalić już wcześniejszymi wyróżnieniami w tych obszarach to pierwszy raz nagrodę w tej szerokiej kategorii przyznał Koncernowi IR Magazine.

Dotychczas PKN ORLEN pięciokrotnie otrzymał tytuł "Best investor relations by a Polish company", a w 2004 roku tytuł "Most progress in investor relations".

 IR Magazine jest globalnym, prestiżowym magazynem poruszającym zagadnienia relacji inwestorskich. Zwycięzcy tegorocznej edycji IR Magazine Awards Europe zostali wyłonieni w procesie wnikliwego badania przeprowadzonego wśród około 500 analityków i inwestorów z całej Europy.