09.06.2017

ORLEN z nagrodą za debiut na Towarowej Giełdzie Energii

PKN ORLEN, który bezpośrednim uczestnikiem Towarowej Giełdy Energii został w 2016 roku, otrzymał nagrodę „IRGiT Rozrachunki 2016” za największy debiut ubiegłego roku.

Aktywność Koncernu w zakresie handlu energią elektryczną, gazem ziemnym oraz prawami majątkowymi do świadectw pochodzenia energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii dynamicznie rośnie. Nagroda przyznawana przez Izbę Rozliczeniową Giełd Towarowych stanowi potwierdzenie zaangażowania Spółki w rozwój tego konkurencyjnego rynku.

PKN ORLEN aktywnie uczestniczy w obrocie na hurtowym rynku od 2014 r, początkowo poprzez dom maklerski, a od pierwszych dni stycznia 2016 roku jako bezpośredni uczestnik TGE.

Planowany przez spółkę rozwój aktywów wytwórczych w sektorze energetyki gazowej, poprzez uruchomienie bloków gazowo- parowych we Włocławku i Płocku wzmocni pozycję PKN ORLEN na rynku hurtowym i spowoduje dalszy wzrostu obrotów w zakresie handlu energią elektryczną, gazem ziemnym i prawami majątkowymi do świadectw pochodzenia energii elektrycznej.