15.11.2017

Płockie Ogrody Światła już 9 grudnia na Wzgórzu Tumskim

Czy są wśród nas tacy, którzy nie znają z dzieciństwa bajki o „Królowej Śniegu”? W mroźny klimat lodowej krainy przeniosą nas w tym roku Płockie Ogrody Światła. W parku za Katedrą na Wzgórzu Tumskim stanie wielka świetlna dekoracja, która przez miesiąc każdego dnia po zmroku będzie cieszyła oczy płocczan. Dekoracja rozbłyśnie już 9 grudnia, a jej otwarciu towarzyszyć będzie wiele atrakcji dla całych rodzin, które znajdziemy na sąsiednim placu Narutowicza. Świąteczno-noworoczna iluminacja jest częścią programu „ORLEN dla Płocka”.

Przed rokiem Płockie Ogrody Światła przyciągnęły ponad 25 tys. odwiedzających, a dzięki głosom internautów dekoracja trafiła do ścisłego finału plebiscytu na Wydarzenie Roku w Płocku.

- Niezwykła popularność Płockich Ogrodów Światła w ubiegłym roku przekonała nas, że odpowiadamy na potrzeby mieszkańców Płocka. Płocczanie oczekują pełnego magii miejsca, gdzie będą mogli udać się na rodzinny spacer w długie zimowe wieczory - mówi płocczanin, Prezes PKN ORLEN Wojciech Jasiński.

Dekoracja stanie w tym roku na Wzgórzu Tumskim. Trudno o bardziej godne miejsce. To wizytówka miasta, nad którym góruje prawie 900-letnia Katedra i wieże najstarszego murowanego zamku na Mazowszu. Za Katedrą rozciąga się park z imponującymi kasztanowcami, który teraz stanie się scenerią dla komnat lodowego zamku Królowej Śniegu i nie mniej bajkowego ogrodu. Niepowtarzalna, złożona z tysięcy lampek dekoracja powstała na wyłączne zamówienie PKN ORLEN. Będzie świeciła się codziennie po zmroku aż do 7 stycznia.

Warto przyjść już pierwszego dnia, czyli w sobotę 9 grudnia. Od godz. 14:00 na placu Narutowicza zaplanowano wiele atrakcji. Na pewno będzie Święty Mikołaj, żywe renifery, wystawa rzeźb lodowych i pokazy ich powstawania, warsztaty dekorowania bombek i robienia innych ozdób choinkowych, które  każdy potem będzie mógł zabrać ze sobą do domu. Dzieci nie ominą zapewne stoiska z watą cukrową, a  skrzaty i śnieżynki będą częstować gorącą czekoladą. Na scenie, oprócz konkursów z nagrodami, będzie występ Jerza Igora z nastrojowymi piosenkami dla najmłodszych.

Podobnie jak w ubiegłym roku bezpośrednio przed inauguracją iluminacji, którą zaplanowano na godz. 17:00, na scenie odbiorą nagrody zwycięzcy konkursu plastycznego na najlepszą ilustrację kartki świątecznej. W konkursie tradycyjnie biorą udział dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka, którymi opiekuje się Fundacja „ORLEN – DAR SERCA”, a ilustracje - spośród kilkuset propozycji - wybierają w głosowaniu pracownicy PKN ORLEN. Najlepsze dziecięce prace będzie można obejrzeć na placu Narutowicza.

- Każdy z nas ma w sobie coś z wyobraźni i wrażliwości dziecka. Dlatego liczymy, że 9 grudnia na plac Narutowicza przyjdą całe rodziny. Będzie bajkowo i radośnie. Chcemy, żeby każdy z obecnych poczuł już atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – zachęca Prezes PKN ORLEN Wojciech Jasiński.