25.06.2018

Sukces programu obligacji detalicznych PKN ORLEN

Na tydzień przed końcem terminu zapisów, liczba subskrybowanych obligacji przekroczyła łączną liczbę oferowanych obligacji serii E. Wszystkie emisje cieszyły się zainteresowaniem ze strony inwestorów co świadczy o silnej pozycji Koncernu na rynkach finansowych.

Grupa ORLEN odgrywa ważną rolę z punktu widzenia rozwoju gospodarki i rynków finansowych w Polsce. Dlatego chętnie angażujemy się w aktywizację krajowego rynku kapitałowego, m.in. poprzez wprowadzenie wszystkich naszych obligacji detalicznych do obrotu na platformę Catalyst. W ten sposób również wzmacniamy naszą pozycję i zaufanie ze strony inwestorów. Najlepszym potwierdzeniem jest właśnie sukces programu obligacji detalicznych – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

W ramach ostatniej serii E oferowane były obligacje o wartości 200 mln zł, oprocentowane według zmiennej stopy procentowej, na którą składa się WIBOR 6M i marża w wysokości 1,2%. Wszystkie obligacje detaliczne otrzymały ocenę agencji Fitch Ratings, która przyznała całemu programowi rating na poziomie A(pol).