19.06.2018

stop.cafe i O!Shop nagrodzone w konkursie „Teraz Polska”

Oferta gastronomiczna stop.cafe oraz format sklepowy O!Shop otrzymał prestiżowe godło „Teraz Polska” w kategorii „Najlepsze Produkty i Usługi”. Kapituła konkursu wyróżniła walory jakościowe, technologiczne i użytkowe konceptów PKN ORLEN na tle innych uczestników rynku convenience.

O zwycięstwie stop.cafe zadecydowały jakość surowców i produktów, 10-letnia wiedza i doświadczenie PKN ORLEN w zakresie oferty gastronomicznej, technologia i innowacyjność oraz szeroka oferta promocyjna. Kapituła konkursu wskazała też na dużą funkcjonalność aplikacji mobilnej stop.cafe.

– Konkurencyjną pozycję ORLENU na rynku detalicznym konsekwentnie umacniamy poprzez wychodzenie naprzeciw potrzebom klientów. Mamy świadomość, że one nieustannie ewoluują, a osoby odwiedzające nasze stacje coraz częściej oczekują kompleksowej obsługi. Najlepszym dowodem na to, że koncept stop.cafe i O!Shop doskonale wpisują się w oczekiwania konsumentów, jest fakt, że przebudowane stacje generują nie tylko wzrost liczby transakcji, ale także wyższą sprzedaż pozapaliwową – powiedział Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży.

Stop.cafe i O!Shop to odpowiedź PKN ORLEN na trendy rynkowe, wśród których widać rosnące znaczenie zdrowej i świeżej oferty gastronomicznej w wyborach konsumenckich. Kapituła konkursu doceniła fakt, że na stacjach dostępne są również produkty typu Ready-To-Eat, w tym przekąski owocowe i warzywne, oraz Ready-To-Serve, m.in. dania gotowe lub półprodukty przygotowane do konsumpcji w domu lub w biurze.

Wraz z nową ofertą, zmianom ulega również architektura i wykończenie stacji ORLENu. Punkty stop.cafe, z otwartą kuchnią typu Kitchen Box, utrzymane są w nowoczesnym, naturalnym wzornictwie z wykorzystaniem najnowszych trendów w projektowaniu graficznym. Sklepy O!Shop to elegancka kolorystyka oraz komunikacja oparta na zdjęciach świeżych produktów, wzmacniająca pozytywne skojarzenia. Kompozycja przestrzeni i użyte w niej szlachetne materiały zbliżają wystrój stacji paliw do sklepu delikatesowego.

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego od blisko 30 lat wyłania grupę najlepszych polskich produktów, usług, gmin i przedsięwzięć, które wyróżniają się na rynku i mogą być wzorem do naśladowania. W ramach "Polskiego Programu Promocyjnego", od blisko dwudziestu pięciu lat, organizowany jest niekomercyjny Konkurs „Teraz Polska”, wyłaniający grupę najlepszych produktów i usług.

Jak wskazują badania konsumentów, Godło Promocyjne „Teraz Polska” jest skutecznym narzędziem umacniającym markę oraz wizerunek laureatów. Dla niemal 80% respondentów Godło „Teraz Polska” to symbol wysokiej jakości produktów i usług oferowanych na rynku polskim. Dla ponad 65% z nich kryterium w postaci Godła stanowi ważny element w podejmowaniu decyzji zakupowej.