04.12.2018

Studenci przeanalizują PKN ORLEN

Około 170 studentów z ponad dwudziestu polskich, litewskich i łotewskich uczelni uczestniczyło dziś w Płocku w spotkaniu przygotowującym do renomowanego konkursu CFA Institute Research Challenge. Studenci, którzy wezmą udział w konkursie będą w zespołach opracowywać raporty analityczne nt. wybranej spółki giełdowej. W tegorocznej edycji będzie to PKN ORLEN. Laureatów polskiej edycji poznamy w marcu 2019 r. Będą oni prezentować swój raport na kolejnym, międzynarodowym etapie konkursu, podczas którego będą rywalizować ze sobą najlepsze zespoły z całego świata. Na trzy pierwsze drużyny lokalnego finału czekają również stypendia CFA oraz staże w wybranych firmach partnerskich, a zwycięska drużyna będzie miała możliwość uczestniczyć w międzynarodowej konferencji organizowanej przez CFA Institute.

Zgodnie z zapowiedziami rozwijamy filar edukacyjny programu dla akcjonariuszy ORLEN W PORTFELU w ramach którego chcemy poszerzyć wiedzę Polaków na temat funkcjonowania rynku kapitałowego. Studenci biorący udział w tegorocznej edycji konkursu będą mieli doskonałą sposobność aby w formie zdrowej rywalizacji wcielić się w rolę analityków giełdowych i przygotować raport oraz wycenę naszego Koncernu – powiedziała Iwona Waksmundzka, Dyrektor Biura Relacji Inwestorskich

Spotkanie w Płocku inauguruje początek współzawodnictwa. Lokalna faza konkursu nie przekreśla jednak międzynarodowego charakteru rywalizacji. Już na tym etapie znaleźli się nie tylko studenci urodzeni w Polsce ale i obywatele Litwy, Australii, Wietnamu czy Laosu. Jest to już dziesiąta edycja, która przyciągnęła nie tylko uniwersytety ekonomiczne ale również inne kierunki związane z finansami.

Konkurs jest inicjatywą mającą na celu rozwinięcie wśród studentów umiejętności analizy i wyceny spółek, a także umiejętności prezentacji swoich wyników. W konkursie wystąpią zespoły liczące od 3 do 5 osób. W pierwszej kolejności wszyscy uczestnicy konkursu zapoznają się z działalnością i wynikami PKN ORLEN podczas spotkania z przedstawicielami Koncernu. Następnie każda drużyna pod opieką swojego opiekuna z uczelni i mentora przeprowadzać będzie analizę finansową w celu napisania raportu. Raport oceniany będzie przez grono profesjonalistów finansowych, a następnie przedstawiany przed panelem ekspertów z branży, którzy wybierają ekipę do reprezentacji kraju na etapie europejskim. Zwycięska drużyna z Europy przechodzi do finału światowego który odbędzie się w Nowym Jorku.

ORLEN W PORTFELU zainicjowany 15 listopada 2018 roku to pierwszy w Polsce długoterminowy program skierowany do inwestorów indywidualnych. Inicjatywa ta, składa się z dwóch filarów. Pierwszy przewiduje korzyści dla akcjonariuszy indywidualnych, natomiast drugi ma charakter edukacyjny. Jego celem jest pogłębianie wiedzy Polaków na temat funkcjonowania rynku kapitałowego.

CFA Society Poland to polskie stowarzyszenie międzynarodowego CFA Institute, zrzeszającego ponad 140 tys. profesjonalistów z branży finansowej na całym świecie. Organizacja skupia profesjonalistów mających związek z szeroko pojętym dokonywaniem inwestycji i zarządzaniem finansami. Od kilku lat organizuje również konkurs dla młodych adeptów - CFA Research Challenge.

Więcej informacji na: www.researchchallenge.pl