28.11.2018

PKN ORLEN otwiera drzwi elektromobilnym innowacjom

29 listopada w Warszawie odbędzie się InfoDay, spotkanie dla startupów z obszaru elektromobilności, zainteresowanych udziałem w programie akceleracyjnym Pilot Maker Elektro ScaleUp. Jego uczestnicy mają szansę na uzyskanie grantu w wysokości do 550 tys. zł. Co najmniej 23 najlepsze innowacje zostaną wdrożone komercyjnie przez partnerów programu, w tym w PKN ORLEN.

W ramach programu, PKN ORLEN poszukuje rozwiązań z takich obszarów, jak: car sharing pojazdów elektrycznych, rozwój i zarządzanie punktami ładowania, alternatywne systemy zasilania, big data, dynamiczna wycena usług czy systemy rozliczeń. Koncern zaangażowany będzie m.in. w nabór, selekcję, akcelerację, warsztaty oraz wsparcie mentorskie startupów. Najlepsze pomysły mogą liczyć na implementację przy wykorzystaniu zaplecza technologicznego i naukowego Koncernu.

Podczas InfoDay przedstawiciele startupów dowiedzą się m.in. jak wyglądają poszczególne etapy projektu Pilot Maker Elektro ScaleUp oraz jego harmonogram. Wydarzenie będzie też okazją do spotkania z przedstawicielami firm występujących w charakterze odbiorców technologii.

Program Pilot Maker Elektro ScaleUp jest finansowany z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

InfoDay odbędzie się 29 listopada br. (czwartek) w godz. 13:00 – 16:00 w Centrum Konferencyjnym Nimbus przy al. Jerozolimskich 98 w kompleksie biurowców Equator Office w sąsiedztwie Dworca Warszawa Zachodnia.